Niedziela, 25 lutego 2018 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Nauka języka angielskiego dla dorosłych

Dodano: 2017-07-01 • dołącz do dyskusjiTagi: Nauka

Zapisz artykuł na później

Panuje niesłuszne przekonanie, że osoby dorosłe nie mogą nauczyć się już języków obcych, ponieważ ich mózg nie jest tak chłonny i nie przyswaja wiedzy tak dobrze jak u osób młodych. Nic bardziej mylnego! Nigdy nie jest za późno na to, aby rozpocząć naukę angielskiego oraz innych języków obcych. Jak warto zacząć?

Wiele starszych osób tak naprawdę nigdy nie zetknęło się w szkole z nauką języka angielskiego. Najczęściej uczyli się rosyjskiego, rzadziej niemieckiego czy francuskiego. Wobec tego zdobywanie nowych kompetencji językowych w dziedzinie języka angielskiego rozpocząć muszą od zera. Dla tych młodszych, którzy uczyli się w latach dziewięćdziesiątych, angielski był już szerzej dostępny, ale także najczęściej zalecane jest rozpoczęcie nauki od najniższego poziomu.

Zasadniczo język angielski nie jest skomplikowany w nauce. Tak naprawdę wtedy, gdy wybierzemy dobrą metodę pozyskiwania tej wiedzy, efekty zauważymy bardzo szybko. Tutaj pojawia się pierwsze pytanie – czy dla osoby dorosłej lepsza będzie szkoła, czy nauka samodzielnie?

Zdecydowanie warto wybrać dobrą szkołę nauki języków obcych. Dla osób początkujących to najlepsza propozycja, ponieważ wtedy uczymy się od ekspertów gotowych do odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Ryzyko błędów popełnionych w trakcie nauki jest znacznie mniejsze, motywacja jest większa, a efekty możemy łatwo kontrolować.

Wiele szkół językowych, na przykład lincoln.edu.pl, ma specjalne kursy przeznaczone dla osób w różnych przedziałach wiekowych. Są one dostępne dla osób młodszych oraz starszych, także dla seniorów, którzy mogą uczyć się wtedy ze swoimi rówieśnikami. Kursy odbywają się w małych grupach, dlatego są bardziej efektywne niż przy nauce w większym gronie. Możemy też zdecydować się na kursy indywidualne.

Gdy uczestnictwo w kursach w szkole nie jest możliwe, wówczas alternatywą są te internetowe. Szkoła lincoln.edu.pl także przygotowała dla swoich klientów atrakcyjną ofertę – kursy on-line, które odbywają się z lektorami za pośrednictwem komunikatorów.comments powered by Disqus
Zobacz również

Szybkie pobieranie MP3 z YouTube

Dobry kalkulator ubezpieczeń OC na wagę złota!

Najtańsze OC - 3 zasady wyboru

Prezent dla dziewczyny na 18 urodziny

Jak działają karty zbliżeniowe?

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc