Poniedziałek, 11 grudnia 2017 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Jazda (nie) na darmo

Dodano: 2017-11-12 • dołącz do dyskusjiTagi: Komunikacja

Zapisz artykuł na później

Pomimo rosnącej popularności biletów elektronicznych, te tradycyjne są nadal w użytku. Ich głównym mankamentem jest dostępność. Coraz mniej jest miejsc i kiosków, które są wyposażone w bilety komunikacji miejskiej. Już w prawie każdym tramwaju znaleźć można automat do zakupu biletu. Jednak często maszyny cierpią na awarię do naprawy, której nikt się nie spieszy. Zazwyczaj kołem ratunkowym w takiej sytuacji jest podejście do motorniczego i nabycie biletu. Co jeśli motorniczy jest nieprzygotowany? Udało się?! Jedziemy za darmo?!

W świetle regulaminów komunikacji miejskiej niemożność zakupu biletu na przystanku, w automacie w tramwaju czy u samego motorniczego nie jest pretekstem do tego, aby pasażer miał jechać na gapę i nie ponosić z tego tytułu konsekwencji.

W ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy w Łodzi orzekł w sprawie pasażerki, którą spotkała sytuacja, gdzie motorniczy nie posiadał biletów na sprzedaż. Starsza kobieta nie kupiła biletu i momentalnie wyrósł przy niej kontroler, po czym wypisał mandat za jazdę bez biletu. Łodzianka nie myślała zapłacić za „wykroczenie” i sprawą zajął się Sąd, który przyznał kobiecie rację. Nie mogła go nabyć chociaż próbowała na niemalże wszystkie sposoby.


Kamil Jan Żółkiewiczcomments powered by Disqus
Zobacz również

Zaawansowana technologia wkracza do świata biznesu!

W jaki sposób można wykorzystać drukowanie 3D?

Jak wymieniać waluty przez internet?

System CMS – czym jest i dlaczego warto go używać?

Telewizja online i jej przyszłość

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc