Niedziela, 25 lutego 2018 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Jazda (nie) na darmo

Dodano: 2017-11-12 • dołącz do dyskusjiTagi: Komunikacja

Zapisz artykuł na później

Pomimo rosnącej popularności biletów elektronicznych, te tradycyjne są nadal w użytku. Ich głównym mankamentem jest dostępność. Coraz mniej jest miejsc i kiosków, które są wyposażone w bilety komunikacji miejskiej. Już w prawie każdym tramwaju znaleźć można automat do zakupu biletu. Jednak często maszyny cierpią na awarię do naprawy, której nikt się nie spieszy. Zazwyczaj kołem ratunkowym w takiej sytuacji jest podejście do motorniczego i nabycie biletu. Co jeśli motorniczy jest nieprzygotowany? Udało się?! Jedziemy za darmo?!

W świetle regulaminów komunikacji miejskiej niemożność zakupu biletu na przystanku, w automacie w tramwaju czy u samego motorniczego nie jest pretekstem do tego, aby pasażer miał jechać na gapę i nie ponosić z tego tytułu konsekwencji.

W ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy w Łodzi orzekł w sprawie pasażerki, którą spotkała sytuacja, gdzie motorniczy nie posiadał biletów na sprzedaż. Starsza kobieta nie kupiła biletu i momentalnie wyrósł przy niej kontroler, po czym wypisał mandat za jazdę bez biletu. Łodzianka nie myślała zapłacić za „wykroczenie” i sprawą zajął się Sąd, który przyznał kobiecie rację. Nie mogła go nabyć chociaż próbowała na niemalże wszystkie sposoby.


Kamil Jan Żółkiewiczcomments powered by Disqus
Zobacz również

Szybkie pobieranie MP3 z YouTube

Dobry kalkulator ubezpieczeń OC na wagę złota!

Najtańsze OC - 3 zasady wyboru

Prezent dla dziewczyny na 18 urodziny

Jak działają karty zbliżeniowe?

    ochrona osiedla warszawa
    Praca Ochrona osiedla Warszawa. Praca » Ochrona Warszawa, Ochota.

    perkun.pl

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc