Niedziela, 25 lutego 2018 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Czego Jaś się nauczy, to Jan nie zapomni, czyli dlaczego warto uczyć dzieci języków obcych

Dodano: 2017-09-01 • dołącz do dyskusjiTagi: Nauka

Zapisz artykuł na później

Wyobraź sobie, że istnieje pewna łatwo dostępna rzecz, która wpływa na jedne z najlepszych aspektów rozwoju Twojego dziecka – pobudza działanie mózgu, powiększając niektóre z jego obszarów, poprawia umiejętność rozwiązywania problemów, usprawnia pamięć i koncentrację, pomaga w przygotowaniu się do standardowych egzaminów szkolnych, pogłębia empatię i zrozumienie wobec innych kultur, poszerza horyzonty, a także daje większe możliwości w znalezieniu lepszej pracy w przyszłości… I to wszystko za jednym razem! Brzmi niemożliwie? A jednak – to właśnie gwarantuje nauka języków obcych.

Dając dziecku szansę na naukę języka obcego, podarowujesz mu prezent na całe życie!
Jednym z głównych powodów dla których warto uczyć dzieci języków obcych od ich najmłodszych lat jest rozwój mózgu. Liczne badania wykazały, iż mózg małego dziecka podczas przyswajania drugiego języka posiada aktywnych kilka znaczących obszarów, które niestety znacznie zmniejszają swoją funkcjonalność wraz z wiekiem. Małe dzieci (2–6 lat) są najbardziej aktywnymi odbiorcami języków obcych, które wręcz naturalnie chłoną. Ponadto nauka drugiego języka to nie tylko korzyści na chwilę obecną, ale także na dalszą przyszłość. Eksperci głoszą, iż dwujęzyczność zapobiega kognitywnemu starzeniu się i chroni przed wczesnym wystąpieniem choroby Alzheimera.

Poza licznymi korzyściami umysłowymi, nauka języków obcych wpływa także na rozwój psychospołeczny dziecka. Język i kultura są mocno ze sobą połączone, dlatego też mali uczniowie wykazują znacznie zwiększoną świadomość międzykulturową. Sam fakt, że jedna rzecz może mieć wiele odrębnych nazw, pomaga dzieciom pojąć, iż sposób patrzenia na świat rożni się wśród ludzi na całym świecie. Dzieci uczące się języków obcych charakteryzują się zwiększoną tolerancją, wyrozumiałością oraz wzajemną akceptacją, czyli wartościami, które są niezwykle cenione w dzisiejszym świecie.

Kolejną istotną zaletą nauki języków obcych, o której większość rodziców zapomina, jest wpływ na umiejętność rozwiązywania logicznych problemów. Dzięki temu znacznie szybciej radzą sobie z różnego rodzaju testami i szkolnymi sprawdzianami. Nasza oświata przewiduje sporą ilość egzaminów w trakcie całej ścieżki edukacyjnej, a nauka języka obcego od najmłodszych lat może znacznie wpłynąć na umiejętność rozwiązywania tych testów. Ponadto nauka drugiego języka znacząco poprawia wyniki w szkole z przedmiotów takich jak matematyka czy nawet język polski.

Morze możliwości i okno szeroko otwarte na świat
Rodzice zawsze szukają sposobów, aby zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy start w przyszłość. Jak pokazują liczne badania, nauka języków obcych dzieci to same korzyści – nie tylko w trakcie rozwoju, ale także w ich życiu dorosłym. Im wcześniej rozpoczęta nauka, tym szybsze i lepsze efekty na dalszym etapie nauki. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy warto zapisać swoje dziecko na kurs z języka obcego, odpowiedź brzmi: yes, ja, da, si, oui, czyli TAK!

Źródło: 3WAY - Szkoła angielskiego dla dzieci

comments powered by Disqus
Zobacz również

Szybkie pobieranie MP3 z YouTube

Jak działają karty zbliżeniowe?

Zaawansowana technologia wkracza do świata biznesu!

W jaki sposób można wykorzystać drukowanie 3D?

System CMS – czym jest i dlaczego warto go używać?

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc