Środa, 7 czerwca 2023 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się

Czarna-lista


Lista zagrożeń0%-b.d = strona obecnie nie jest dostępna, bądź zaprzestano działalności.
    vin decoder api
    all the information on how a vin is assigned by manufacturer captured in this catalog and used to decode extract vehicle click

    espdata.com

Czarna lista - Raporty
taniezakupy.pl
(Poziom zagrożenia: 85%)

taniezakupy.pl

Raport GenITY: Serwis na pierwszy rzut oka wydaje się być dobrze zbudowany. Został stworzony w oparciu o przyjemny dla oka design, a jego strona główna prezentuje szeroką gamę produktów do wyboru. Jak się jednak okazuje pozory mylą i nie można dać się zwieść! Sklep już na stronie głównej zaskakuje dziwną rzeczą, a mowa tu o boxie a’la facebook, który jest wykonany w postaci zwykłej grafiki.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to obowiązek rejestracji po to, by zobaczyć jakąkolwiek zawartość witryny, w przeciwnym wypadku oprócz zapoznania się ze stroną główna nie zobaczymy nic. W tym właśnie miejscu czyha na nas zastawiona przez autorów strony pułapka, a szczegółowo mówiąc poprzez dokonanie rejestracji użytkownik zobowiązuje się do zapłaty kwoty w wysokości 97 zł, co w regulaminie jest trudne do zauważenia, ponieważ koszt posiadania konta jest zapisany słownie, a nie w formie liczby.

Przy podjęciu próby kontaktu z właścicielem „tanich zakupów” pozostaje nam tylko adres e-mail i czekanie na odpowiedz, warto także zaznaczyć że właściciel znajduję się w Dubaju, co jeszcze bardziej utrudnia nam podjęcie jakichkolwiek działań wobec tego serwisu. Podsumowując: ludzie, którzy założyli i prowadzą tą stronę wykorzystują łatwowierność ludzi oraz lukę w prawie, dla własnego zysku. Bez żadnych skrupułów starają się wyłudzić wasze pieniądze, więc omijajcie taniezakupy.pl szerokim łukiem.


outlets-online.pl
(Poziom zagrożenia: 82%)

outlets-online.pl

Raport GenITY: Strona zbudowana dość podobnie jak witryna taniezakupy.pl. Jest sporo kategorii, kilka ofert zniżkowych i treść marketingowa, która nie jednego użytkownika może zachęcić.

Aby zobaczyć zawartość strony musimy się zarejestrować i podać swoje dokładne dane osobowe wraz z adresem. Mało tego rejestracja wiąże się z zawarciem umowy aż na 2 lata, w czym za rok usługi trzeba zapłacić 189zł, a w przypadku chęci rozszerzenia pakietu kwota ta podnosi się o 50zł. Rachunek należy zapłacić usługodawcy w ciągu 14 dni od otrzymania loginu i hasła do konta.

Jednakże to nie wszystko… do osób, które zwlekają z zapłatą będą wysyłane wezwania do jej uregulowania przy czym każde z takich wezwań wiąże się z kolejną kwotą 50zł, czyli nawet w kilka dni nasz dług może się powiększyć kilkukrotnie.

Właścicielem witryny jest – Infonet Sp.z.o.o z siedzibą w Koszalinie .


3czekolady.pl
(Poziom zagrożenia: 77%)

3czekolady.pl

Raport GenITY: WKRÓTCE


dobre-programy.pl
(Poziom zagrożenia: 70%)

dobre-programy.pl

Raport GenITY: Serwis jakich w Internecie nie mało ten jednak jest łudząco podobny do zaufanego serwisu dobreprogramy.pl (nazwa bez myślnika), jednak te serwisy nie mają ze sobą nic wspólnego.

Strona działa na zasadzie: 'załóż konto a dostaniesz rachunek'. Użytkownik, który chce pobrać jakikolwiek program z tej witryny zmuszony jest do rejestracji, nic w tym dziwnego gdyby nie konieczność podania pełnych danych adresowych. Podczas procesu rejestracji warto spojrzeć na prawy box, w którym widnieje informacja, że za usługę 12 miesięczną płaci się aż 98 zł z Vat, a więc nie możemy tu mówić o naciąganiu użytkowników po przez ukrywanie istotnych informacji po przez regulamin. Naciągnąć się mogą internauci, którzy nie są przyzwyczajeni do płacenia za rejestrację i bezgranicznie wierzą w uczciwość serwisów internetowych.

Warto także wspomnieć, że znajdowali się użytkownicy, którzy na swoje skrzynki mailowe otrzymywali wiadomości z wezwaniem do zapłaty mimo, iż nie rejestrowali się w serwisie. Tu uwidacznia się problem, że każdy kto zna nasze imię, nazwisko i adres może zrobić nam niezły kłopot… Naszym zdaniem rejestracja, za którą pobierana jest opłata powinna być akceptowana wyłącznie przy przesłaniu skanu dowodu osobistego.

Właścicielem serwisu jest G&G Ltd. z siedzibą w Ras Al Khaimah, RAKIA Amenity Center.


plikostrada.pl
(Poziom zagrożenia: 65%)

plikostrada.pl

Raport GenITY: Serwis z pierwszego punktu widzenia jest ładnie przygotowany pod względem graficznym, wprost może nas zachwycić, do tego ma również dobrą ofertę co zachęca zwykłego użytkownika do założenia swojego konta.
Witryna wygląda pod kilkoma względami bardzo podobnie do strony pobieraczek.pl, co może wydawać się dość dziwne, inny usługodawca a strony praktycznie identycznie zbudowane.

Przechodząc jednak do sedna, chcemy ściągnąć jakiś plik no i jest problem, bo trzeba się zarejestrować, a założenie konta wiąże się z zawarciem umowy na kwotę 96 zł oczywiście początkowo (niby) mamy 14 dni za darmo.

W regulaminie uwzględniono, że usługodawca odrzuca ofertę zawarcia umowy od osób, które podczas rejestracji podały, że są osobami niepełnoletnimi, ale czy ktoś zwraca na to uwagę?
Umowę jak zwykle można rozwiązać w ciągu 10 dni od jej zawarcia niestety jak czytamy na wielu forum internetowych, właściciel nie raczy odpisać na nasze zaprzestanie korzystania z usługi, ale w zamian za to tradycyjne dostajemy masę wezwań do zapłaty, groźby sądem i komornikiem a nic nie możemy zrobić, bo jak czytamy właścicielem jest Smart Tech Connect Ltd z siedzibą w Dubaju wiec mamy nikłe szanse aby wobec nich wystosować jakiekolwiek oskarżenie.


soft4click.com/update-pc.net
(Poziom zagrożenia: 50%)

soft4click.com/update-pc.net

Raport GenITY: WKRÓTCE


pobieraczek.pl
(Poziom zagrożenia: 0%-b.d)

pobieraczek.pl

Raport GenITY: Strona znana większości internautów, nic dziwnego skoro swego czasu wywarła falę oburzenia i zrobiło się o niej naprawdę głośno . Wiele wyłudzeń, wezwania do zapłaty, groźby komornicze i sądowe, kierowane nawet do dzieci, a to wszystko przez pułapkę regulaminową. Ludzie przyciągnięci 10 dniowym darmowym okresem pobierania rejestrowali swoje konta, nie bacząc na to, że po upływie 10 dni serwis automatycznie aktywuje nam konto płatne konto premium o ile nie wyślemy im na piśmie rezygnacji z zawartej umowy.

W tym wypadku na szczęście ludzie nie zwlekali i udało się nagłośnić sprawę, aż w końcu właściciele pobieraczka zostali ukarani. Oby więcej takich interwencji


profescon.pl
(Poziom zagrożenia: 0%-b.d)

profescon.pl

Raport GenITY: Patrząc na wygląd samej strony śmiało można stwierdzić, że coś jest tu nie gra. Strona jest sposobem na wyłudzenie pieniędzy i zepsucie ludziom nerwów. Otóż tak jak w większości przypadków, żeby coś zrobić trzeba się zarejestrować, a rejestracja jak wiadomo wiąże się z wezwaniem do zapłaty określonej kwoty. Jeżeli kwota nie zostanie zapłacona w ciągu 7 dni zostają naliczone kolejne kary, które obciążają użytkownika.

Strona wykonana na poziomie amatorskim, logo typowo wordowe, zabawne dla nas jest to, że w górnej części strony znajduje się logo "Firma przyjazna klientowi", co oczywiście nie jest prawdą, a znak został umieszczony tam bezprawnie, jak potwierdziły to osoby odpowiadające za przyznawanie tej nagrody.


dodatkowapraca.com
(Poziom zagrożenia: 0%-b.d)

dodatkowapraca.com

Raport GenITY: Ładnie i profesjonalnie wykonana strona, ciekawe oferty, dużo kliknięć „lubię to” i oferta szybkiego zarobku to tylko niektóre rzeczy, na które może nabrać się przeciętny Kowalski. Jest to kolejna witryna, gdzie aby coś zrobić trzeba się zarejestrować. Ładnie przygotowana oferta już na nas czeka – pozostał już tylko jeden krok… jednak lepiej aby nikt z Was tego kroku nie uczynił.

Rejestracja równoznaczna jest z zawarciem umowy o dzieło (co wydaje się bardzo dziwne) i wiąże się ze sporymi kosztami, które będziemy musieli ponieść. Dodatkowo jeżeli użytkownik założy konto, którego nie używa lub chce zerwać umowę po upływie 24h od rejestracji to właściciel może „nanieść karę do 25% wartości wskazanej” - krótko mówiąc kilka stówek pójdzie w ruch.

Kolejną dziwną rzeczą jest to, że użytkowników obowiązuje klauzula poufności, czyli nie mogą oni rozpowiadać co jest w regulaminie – mimo że regulamin może pobrać każdy - i jakich strat doznali z ręki tego serwisu. Dość nietypową sprawą jest infolinia, niby numer podany, ale od razu z informacją „infolinia tymczasowo nieczynna” – a czy ona w ogóle była kiedyś czynna ?

Na koniec warto chyba wspomnieć o wtyczce społecznościowej z facebooka, która widnieje na dole strony, świetne wykonanie, dużo polubień,i zdjęcia osób – wszystko okazuje się być jedną wielką podróbką!


karierowo.com
(Poziom zagrożenia: 0%-b.d)

karierowo.com

Raport GenITY: Dla osób znających się na budowaniu stron karierowo.com już na pierwszy rzut oka może wydać się dziwna. Jej budowa opiera się w większości na obrazkach i prostych formularzach - kontaktu czy logowania, przez co serwis od samego początku wydaje się mało poważny. Wiele osób poszukujących pracy, zwłaszcza teraz gdy jej tak brakuje daje się złapać w pułapkę i tworzy swoje tzw. 'MyCV' z danych, które poda w zgłoszeniu.

Wysłanie takiego zgłoszenia sprawi, że na podany adres e-mail dostaniemy maila z wezwaniem (nawet jeżeli zgłoszenie nie zostało przez nas potwierdzone) do zapłaty 99 zł za stworzenie wizytówki 'MyCV' o czym właściciele wspominają w regulaminie "VIII 6", przy czym oczywiście umowa obowiązuje przez rok. Twórcy serwisu niczym sępy żerują na zdesperowanych ludziach, którzy nie mają pieniędzy na chleb i łapią się każdej możliwości, by znaleźć jakąkolwiek pracę.


Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc