Sobota, 4 lipca 2020 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Ćwiczenia dla informatyków, które możesz wykonywać w pracy

Dodano: 2016-07-12 • dołącz do dyskusjiTagi: Ćwiczenia Informatyk Komputer Praca

Zapisz artykuł na później

Wielu z nas spędza długie godziny za biurkiem, przed ekranem komputera. Skutki są zatrważające, albowiem wymuszona pozycja wpływa negatywnie na nasz kręgosłup, a dodatkowo przybieramy na wadze. Brak ruchu przez osiem albo i więcej godzin dziennie, to także utrata kondycji a co za tym idzie dobrego samopoczucia.

Bez względu na to czy uczysz się, czy pracujesz, czytasz, piszesz, twoja pozycja siedząca jest wymuszona. Czujesz, że jesteś zmęczony? Chcesz poćwiczyć, poruszać się, a jednocześnie wiesz, że brak Ci czasu? Okazuje się jednak, że jest na to znakomite rozwiązanie, albowiem wcale nie musisz wstawać z krzesła, aby poćwiczyć i poczuć się o wiele lepiej. Mamy dla Ciebie najlepsze propozycje ćwiczeń, które pozwolą Ci zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

Ćwiczenie 1:

Aby wykonać to ćwiczenie potrzebujesz jedynie fotel obrotowy. Wystarczy, że chwycisz rękami brzeg biurka, a następnie lekko odsuniesz krzesło. Nogi unieś i wykonuj skręty bioder. Wystarczy pięć w prawo oraz pięć w lewo.

Ćwiczenie 2:

W pozycji siedzącej wyprostuj plecy, a następnie unieś jedną nogę w górę. W takiej pozycji wytrzymaj kilka sekund, a następnie wykonaj ćwiczenie drugą nogą. Najlepiej wykonać sześć powtórzeń obiema nogami.

Ćwiczenie 3:

Kiedy siedzisz na krześle wyciągnij w górę obie ręce. Staraj się wyciągnąć je jak najwyżej jak się da. Takie rozciąganie zastosuj przez około 10 sekund. Następnie zrób kilkusekundową przerwę i znów powtórz rozciąganie. Na pewno twoje plecy i kręgosłup znacznie odpoczną.

Ćwiczenie 4:

Ćwiczenie, które chcemy wam teraz zaprezentować jest najprostsze i najłatwiejsze do wykonania. Nie potrzebujesz żadnych urządzeń do pomocy, po prostu zaczynasz wykonywać obroty głową, siedem razy w prawo, a następnie siedem razy w lewo. Po zakończeniu tego ćwiczenia pomasuj lekko szyję, a z całą pewnością odczujesz znaczną ulgę.

Ćwiczenie 5:

W chwili, kiedy siedzisz na krześle, schyl się w przód. Następnie połóż dłonie na kolanach. Wytrzymaj w takiej pozycji kilka sekund a potem wyprostuj plecy i ściągnij łopatki. Ćwiczenie to potwórz pięć razy, a na pewno korzystnie wpłynie na twoje samopoczucie.

Ćwiczenie 6:

Jeśli stoisz bądź też siedzisz możesz również wykonywać ćwiczenia, które pozytywnie wpłyną na twój kręgosłup. Pracując za biurkiem, w tych pozycjach możesz, bowiem wykonywać krążenie ramionami. Wpierw wykonać pięć okrążeń w przód, a następnie w tył.

Ćwiczenie 7:

Do kolejnego, prezentowanego przez nas ćwiczenia potrzebny będzie ci fotel obrotowy. Zapewne jednak w twoim miejscu pracy łatwo znaleźć tego typu sprzęt. Aby rozpocząć ćwiczenie, końcami palców chwyć się biurka, a następnie siedząc wygodnie na fotelu odsuwaj się i przesuwaj w kierunku biurka. Ćwiczenie sprawi, że rozluźnisz mięśnie i doskonale się poczujesz. Nabierzesz też chęci do dalszej pracy.

Ćwiczenie 8:

Ósme, a zarazem ostatnie ćwiczenie, jakie chcemy Ci zaprezentować to podnoszenie ciężarków, inaczej mówiąc małych sztang. Jednakże na pewno w twoim miejscu pracy trudno jest znaleźć taki sprzęt rodem z siłowni. Mamy idealne rozwiązanie, ponieważ zamiast sztang, równie dobrze możesz użyć torebki, bądź też nesesera. Kobieca torebka jest na ogół ciężka, ponieważ nosimy w niej ogromną ilość mniej lub bardziej przydatnych przedmiotów. Jeśli jednak jesteś wyjątkiem możesz włożyć do niej różne przedmioty z biurka: lampkę, latarkę, telefon i dzięki temu torebka posłuży znakomicie, jako sztanga.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem sklep.kfd.pl oraz serwisem dietlove.infodietlove.info
comments powered by Disqus
Zobacz również

Wyślij telefon i wymień szybkę iPhone’a 7 bez wizyty w salonie

Co zrobić ze starym autem w Gdańsku?

Ulotki reklamowe - popularne narzędzie marketingowe

Najczęstsze usterki iPhone’a

Jakie etapy ma kampania SEO? Co zrobić aby zmaksymalizować efekty?

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc