Sobota, 25 maja 2019 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Dobry kalkulator ubezpieczeń OC na wagę złota!

Dodano: 2018-01-30 • dołącz do dyskusjiTagi:

Zapisz artykuł na później

Pakiet ubezpieczeń OC i AC pozwala zadbać o komfort kierowcy i bezpieczeństwo finansowe na wypadek różnych zdarzeń, do jakich może dojść na drodze. OC chroni przed ponoszeniem kosztów szkód osobowych i majątkowych odniesionych przez poszkodowanych, zaś AC pozwoli na pokrycie wydatków związanych z naprawą pojazdu po uszkodzeniu go przez nieznane osoby trzecie lub właściciela w wyniku wypadku. Jak kupić tani pakiet polis OC i AC? Najlepiej skorzystać z dobrego kalkulatora.

Cena OC i AC

Ubezpieczyciele w Polsce zobowiązani są do zapewnienia swoim klientom określonego zakresu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Nie muszą jednak przy ustalaniu wysokości składki na ubezpieczenie stosować się do odgórnych przepisów, ponieważ takie nie istnieją. Każde towarzystwo w efekcie dla tego samego auta i jego właściciela może wyliczyć nieco inną składkę ubezpieczeniową. Kluczem do sukcesu, rozumianego jako tanie ubezpieczenie OC, będzie znalezienie firmy, która zaoferuje nam taką polisę jak najtaniej.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ubezpieczenia Autocasco (AC), ponieważ ubezpieczyciele kształtują indywidualnie nie tylko cenę produktu, ale i jego zakres. Wysokość składki rocznej uzależniona jest więc nie tylko od typu samochodu, jego wieku, rodzaju stosowanych zabezpieczeń antywłamaniowych czy przebiegu historii ubezpieczeniowej u właściciela, ale również od tego, czy decyduje się on na wkład własny w szkodę, czy pozwala na naprawę pojazdu częściami zamiennymi, a nie oryginalnymi itp.

Jak znaleźć tanie OC i AC?

Chcąc znaleźć korzystne cenowo ubezpieczenie OC samochodu wystarczy skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego. Najlepiej, aby skupiał on możliwie jak najwięcej ofert ubezpieczeniowych od różnych firm, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że rzeczywiście wybieramy najlepszą cenowo ofertę. Zakres ubezpieczenia zawsze będzie taki sam, podobnie jak sumy gwarancyjne, określone za pośrednictwem aktualnej ustawy 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Natomiast dobry kalkulator ubezpieczeniowy będzie niezbędny, jeśli przy okazji wykupywania obowiązkowej polisy OC, zechcemy poszerzyć naszą ochronę ubezpieczeniową o ubezpieczenie AC. Kalkulator musi być tak skonstruowany, aby uwzględniał indywidualne preferencje ubezpieczającego w zakresie polisy autocasco. Dzięki temu wyliczy prawdopodobną składkę ubezpieczeniową dla obu ubezpieczeń i pozwoli je szybko wykupić w jednym miejscu. Oszczędzamy w ten sposób zarówno swój czas, jak i pieniądze na wykupienie najlepszej oferty.

Więcej informacji na temat polis OC można znaleźć na stronie najtańsze OC online.
Źródło: Artykuł partnerskicomments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dbać o profesjonalny wizerunek firmy w Internecie?

Oryginalne ławki ogrodowe

Jak działa rezystor bezpiecznikowy?

Prewencyjne kontrole w łańcuchu dostaw wg wytycznych FSMA

Jak zdobyć złoto w World of Warcraft?

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc