Niedziela, 24 marca 2019 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Najtańsze OC - 3 zasady wyboru

Dodano: 2018-01-30 • dołącz do dyskusjiTagi:

Zapisz artykuł na później

Wzrost cen ubezpieczeń OC widoczny jest w Polsce od kilku lat. W 2017 roku wzrosty te były umiarkowane, ale nadal zauważalne. Na szczęście są sposoby na to, aby wykupić dla swojego auta tanie OC. Jak to zrobić?

1. Poszukiwanie najlepszej oferty
Najtańsze OC jest często wynikiem długich poszukiwań podejmowanych przez właścicieli pojazdów mechanicznych podlegających rejestracji. Mają oni obowiązek wykupienia takiego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z dniem pierwszej rejestracji pojazdu lub przed dniem zakończenia okresu trwania ochrony ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie chroni przed ponoszeniem finansowych skutków szkód osobowych i majątkowych spowodowanych w ruchu drogowym przez kierujących pojazdami.

Warto podkreślić, że każdy ubezpieczyciel, zgodnie z przepisami ustawy dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, musi zapewniać swoim klientom taki sam zakres ubezpieczenia OC, ale może dowolnie kształtować swoją politykę cenową. Dlatego tak ważne jest przejrzenie co najmniej kilku ofert ubezpieczeniowych, aby wybrać najkorzystniejszą cenowo. Sprawdź ceny ubezpieczeń komunikacyjnych w kalkulatorze oc ac, a przekonasz się, że różnice pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą mogą wynosić nawet kilkaset złotych.

2. Wykupywanie polisy online
Ubezpieczyciele są w stanie udzielić wysokich zniżek klientom, którzy decydują się na skorzystanie z kanałów direct przy wykupywaniu polisy ubezpieczenia OC dla swojego auta. Zniżka wynosić może kilka procent podstawowej ceny składki i wynika z faktu, że w kanałach direct towarzystwo ponosi znacznie niższe koszty dotarcia i obsługi klienta, niż przy tradycyjnej obsłudze w swojej siedzibie, w agencjach i u pośredników. Rabat na OC można otrzymać także z tytułu opłacenia za jednym razem całej, rocznej składki na OC bez dzielenia jej na kilka rat.

3. Największa zniżka to niekoniecznie najniższa cena
Największe znaczenie przy szacowaniu wysokości składki na ubezpieczenie komunikacyjne OC mają zgromadzone przez kierowcę zniżki za bezszkodową jazdę. Dobry przebieg historii ubezpieczenia powoduje, że klient ma szansę na nawet 60, 70 i 80 proc. zniżki w niektórych firmach ubezpieczeniowych. Ważne jest, że najwyższa możliwa zniżka (80 proc.) wcale nie musi oznaczać, że wykupimy w takiej firmie najtańszą polisę. Trzeba wyliczyć koszty ubezpieczenia OC w kilku różnych towarzystwach, a następnie wybrać najkorzystniejszą cenowo ofertę.
Źródło: Artykuł partnerskicomments powered by Disqus
Zobacz również

Jak radzić sobie z awaryjnym samochodem?

Czy telefon stacjonarny to przeżytek – przeczytaj kiedy może się przydać

Opony na allegro - szybki zakup i solidna baza informacji

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Aparat fotograficzny w telefonach iPhone 7 i 8

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc