Środa, 12 maja 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Aktywność dzieci w Internecie

Dodano: 2016-06-08 • dołącz do dyskusjiTagi: internet Kaspersky Lab dzieci online gry

Zapisz artykuł na później

Z najnowszego raportu Kaspersky Lab wynika, że dzieci na całym świecie spędzają najwięcej czasu online. Najchętniej korzystają z narzędzi komunikacyjnych, takich jak portale społecznościowe, poczta e-mail, czaty itd. Stanowi to 67% ich całej aktywności online.

Na kolejnych miejscach uplasowały się strony poświęcone grom (11%) oraz strony zawierające informacje na temat alkoholu, narkotyków i tytoniu (9%). Zainteresowania dzieci różnią się w zależności od państwa w jakim mieszkają.

Raport z badania obejmującego 12 miesięcy prezentuje anonimowe statystyki pochodzące z rozwiązań Kaspersky Lab dla komputerów z systemem Windows oraz OS X z włączonym modułem kontroli rodzicielskiej. Pokazuje również udział odwiedzin lub prób odwiedzin stron internetowych o potencjalnie szkodliwej zawartości, które zaliczają się do jednej z 14 zdefiniowanych wcześniej kategorii. Z danych tych wynika, że w okresie badania dzieci ograniczyły korzystanie z mediów komunikacyjnych oraz odwiedzanie stron przeznaczonych dla dorosłych. Trend ten można wyjaśnić zjawiskiem przenoszenia większości poufnych działań na urządzenia mobilne, które nie zostały uwzględnione w tym raporcie.

Kategoria „internetowe media komunikacyjne” była najpopularniejsza w Meksyku (86%), Rosji, Brazylii i we Włoszech (we wszystkich tych państwach jej udział wynosił nieco ponad 70%). Najmniejszą komunikacyjność w badanym okresie wykazały dzieci w Chinach (30%), Niemczech (31%) oraz Wielkiej Brytanii (32%). Co ciekawe, im mniej popularna była ta kategoria w danym państwie, tym popularniejsza była tam kategoria „gry komputerowe”. Dzieci w Wielkiej Brytanii (28%), Niemczech (26%) i Australii (21%) poświęcają grom online najwięcej czasu, podczas gdy dzieci z Meksyku (4%), Włoch (6%) oraz Japonii (7%) rzadziej oddają się tej aktywności.

Jeśli chodzi o oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy pobieranie oprogramowania, na wyraźnym prowadzeniu znajdują się dzieci z Japonii (12% ogółu powiadomień kontroli rodzicielskiej). Ponadto częściej robią zakupy przez internet (17%), podobnie jak dzieci i nastolatki w Chinach (20%). Najwięcej powiadomień z kategorii „alkohol, tytoń i narkotyki” pojawiło się w Niemczech (23%) i Wielkiej Brytanii (25%). Z kolei treści dla dorosłych wzbudziły największe zainteresowanie wśród dzieci w Chinach (23%) i Japonii (5%). Temat ten był najmniej interesujący w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych (w obu państwach udział tej kategorii wynosił 1%).comments powered by Disqus
Zobacz również

Jakie etapy ma kampania SEO? Co zrobić aby zmaksymalizować efekty?

Można zarabiać na każdym blogu. Zobacz, jak robić to dzięki afiliacji i programom partnerskim

Popularne typy kampanii reklamowych w AdWords

Jak wymieniać waluty przez internet?

Jak skompletować wizerunek młodej firmy sieci

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc