Czwartek, 2 grudnia 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Można zarabiać na każdym blogu. Zobacz, jak robić to dzięki afiliacji i programom partnerskim

Dodano: 2018-04-24 • dołącz do dyskusjiTagi:

Zapisz artykuł na później

Do lamusa odeszły już czasy, kiedy blog był internetowym pamiętnikiem – do tego, najczęściej anonimowym. Dziś tworzenie bloga to dla wielu osób pełnoetatowa praca, albo przynajmniej dodatkowe źródło dochodów. Jest wiele sposobów zarabiania na blogu, a wśród nich na uwagę zdecydowanie zasługuje współpraca z siecią afiliacyjną.

O co chodzi w afiliacji?

Afiliacja to współpraca trzech podmiotów – reklamodawcy (jest nim sklep lub serwis internetowy), wydawcy (może być nim bloger, YouTuber, właściciel serwisu internetowego, użytkownik social mediów, web-developer... itd.) i sieci afiliacyjnej, która łączy zarówno reklamodawców, jak i wydawców w ramach programów partnerskich. Wydawca (dla ułatwienia, skupimy się na przypadku blogera) promuje produkty danego reklamodawcy (np. produkty ze sklepu internetowego) i otrzymuje wynagrodzenie za uzyskaną dzięki temu sprzedaż.

Sieć afiliacyjna gwarantuje blogerom dostęp do bazy programów partnerskich. Mogą w nich uczestniczyć bez zbędnych formalności. Wystarczy, że zarejestrują się w sieci afiliacyjnej a później dołączą do wybranych przez siebie programów partnerskich. Wydawcy mogą od razu promować wybrane produkty. Dzięki sieciom afiliacyjnym, blogerzy współpracują ze znanymi markami, bez konieczności bezpośrednich negocjacji z tymi firmami, co często i tak znajduje się po prostu poza zasięgiem mniej popularnych blogów. Im większym uznaniem i zaufaniem cieszy się sieć, tym więcej programów partnerskich znanych i cenionych marek posiada w swojej ofercie. W webePartners posiadamy ponad 500 programów partnerskich, z czego wiele stanowią znane i lubiane marki.

Sieć afiliacyjna zapewnia blogerom nie tylko możliwość zarabiania na rekomendowaniu produktów i usług, ale także oferuje pełne zaplecze technologiczne, rozbudowane statystyki generowanego ruchu i sprzedaży oraz - co najistotniejsze – dostęp do wielu narzędzi, które determinują współpracę afiliacyjną. Zalicza się do nich przede wszystkim najbardziej popularny link partnerski, ale także banery, widżety oraz pliki xml.

Dlaczego wybrać afiliację?

Afiliacja to mnóstwo ofert współpracy w jednym miejscu. Blogerzy nie ograniczają się tu do podpisywania indywidualnych umów z jednym czy dwoma sklepami, ale promują produkty kilku różnych reklamodawców, często w jednym wpisie. Taka forma monetyzacji bloga zwiększa liczbę źródeł dochodu i ma również wpływ na wiarygodność wydawców. Uporczywe polecanie jednego sklepu może budzić wątpliwości czytelników co do szczerości blogera, natomiast urozmaicona aktywność twórcy bloga nie pozwoli czytelnikom znudzić się jego treściami. Sieci afiliacyjne, oprócz łączenia wydawców z reklamodawcami, chętnie służą też radą i pomocą w osiąganiu zadowalających rezultatów. Podpowiadają, jak lepiej zareklamować dany produkt i które programy okażą się skuteczne w przypadku tematyki określonego bloga.

Jak wyglądają zarobki?

Stawki w afiliacji są różne i zależą one od popularności bloga, wpływu blogera na swoich czytelników i umiejętności prezentacji rekomendowanych produktów. Dzięki narzędziom, które udostępnia sieć afiliacyjna, wydawca może bez ograniczeń testować sposoby reklamowania i prezentowania produktów na swoich powierzchniach. Sukces niewątpliwie tkwi jednak w precyzyjnym targetowaniu, czyli umiejętnym dobieraniu reklamowanych produktów do swoich użytkowników. Jeśli wydawca zna swoich odbiorców i wie, które produkty mogą ich zaciekawić, to na pewno osiągnie sukces we współpracy afiliacyjnej!
Anna Biernacka
Content Manager w sieci afiliacyjnej webePartners.plcomments powered by Disqus
Zobacz również

Jakie etapy ma kampania SEO? Co zrobić aby zmaksymalizować efekty?

Popularne typy kampanii reklamowych w AdWords

Jak wymieniać waluty przez internet?

Jak skompletować wizerunek młodej firmy sieci

Międzynarodowy Dzień Internauty - 25 lat Internetu

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc