Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100518 Library:30120 in /home/virt100330/domains/genity.pl/public_html/include/database.php on line 15
0 A.D. - Age of Empires na nowo? - GenITY rozrywka

Środa, 29 marca 2023 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


0 A.D. - Age of Empires na nowo?

Dodano: 2015-03-14 • dołącz do dyskusjiTagi: Windows PC Gry Gaming RTS

Zapisz artykuł na później

Jesteś fanem gier strategicznych? Realia starożytności to twoje ulubione czasy? W takim razie mam dla Ciebie propozycję - odłóż na bok serię Total War, zostaw Age of Empires, a poświęć chwilę grze 0 A.D. Nie będzie to nic kosztować, a jest to gra warta uwagi.

Grę tę tworzy studio Wildfire, chociaż "studio" to za dużo powiedziane - składa się z wolontariuszy pracujących nad grami hobbystycznie, a grupa utrzymuje się z tego, co dadzą darczyńcy. Tworzona jest już od 2009 roku jako projekt open-source, w którym każdy może wszystko zmieniać bez konsekwencji, do tego na autorskim silniku. Z dniem dzisiejszym, czyli 14 marca, 0 A.D wkroczyło w wersję Alpha 18 o nazwie "Rhododactylos". Mimo ostrzeżenia, że projekt zawiera dużo bugów, sam ich podczas rozgrywki nie znalazłem. Z czego bardzo się cieszę.Ta darmowa strategia jest strategią czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w starożytnym świecie, gdzie Rzym dopiero staje się potęgą. Pozwala graczowi na stworzenie własnej historii państw, zmieniając losy 12 frakcji, każdej z odmienna polityką ekonomiczną, wojskiem etc.

Te dwanaście krajów to: trzy kraje hellenistyczne (Ateny, Sparta, Macedonia), dwa królestwa sukcesorów Aleksandra Wielkiego (Seleucydzi i Egipcjanie), dwa plemiona celtyckie (Brytowie i Galowie), Republika Rzymska, Persja, Iberyjczycy, Kartagińczycy i Maurowie. Każda z tych cywilizacji ma odmienne budowle, wojska i technologie, nie ma najmocniejszej ani najsłabszej frakcji - każda ma swe plusy i minusy.Pod względem gameplayowym, 0 A.D. jest bardzo przyjemne. Mamy do wyboru kampanię i własne scenariusze, ale bez względu na opcję musimy zbierać surowce w celu utrzymania naszego obozu i zlikwidowania przeciwników. Każda jednostka może budować, ma swoje dobre i złe strony, pojawia się nawet konnica. Wadą może być natomiast grafika której nie można nazwać zbyt dokładną, ale jak na obecne realia rynku gier strategicznych, jest w porządku.

Jak wspomniałem gdzieś wyżej, tytuł jest całkowicie za darmo - można go pobrać ze strony ModDB.com, gdzie znajdują się pliki do pobrania na systemy Windows, Linux i Mac, lub bezpośrednio na Windowsa, korzystając z poniższego przycisku. Serdecznie polecam grę i liczę, że nie tylko ja spędzę z nią dużo czasu.

0 A.D. Alpha 18 Rhododactylos (Windows Version)comments powered by Disqus
Zobacz również

Gry komputerowe vs gry mobilne

Telewizja online - doskonałe rozwiązanie w podróży

Prezent dla dziewczyny na 18 urodziny

Najlepsze gadżety 2017 roku!

Zaczaruj świat swojego dziecka - Interaktywne kolorowanki

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc