Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100518 Library:30120 in /home/virt100330/domains/genity.pl/public_html/include/database.php on line 15
Gry komputerowe vs gry mobilne - GenITY rozrywka

Środa, 29 marca 2023 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Gry komputerowe vs gry mobilne

Dodano: 2018-03-07 • dołącz do dyskusjiTagi: gry

Zapisz artykuł na później

Trudno jest powiedzieć, czy przyszłość gier wideo to tradycyjne produkcje komputerowe, czy może raczej powinniśmy spodziewać się sukcesów tytułów przeznaczonych na urządzenia przenośne. Możemy jednak podjąć decyzję, czy my sami wolimy grać na pecetach, czy na tabletach lub smartfonach. Zebraliśmy dla Was plusy i minusy obu rozwiązań!


Wielość tytułów i wygoda - dlaczego wciąż kochamy gry na pecety

Produkcje stworzone na komputery mogą być bardzo rozbudowane - dzieje się tak, ponieważ pecety mają o wiele większe pojemności dysków niż urządzenia mobilne. Fani “tradycyjnych” gier komputerowych chwalą sobie również to, że mogą cieszyć oczy wspaniałą grafiką z dopracowanymi teksturami. Gracze mogą także podłączyć się do Internetu za pomocą kabla sieciowego, co powoduje zmniejszenie lagów (lub nawet ich całkowite zniknięcie). Z uwagi na większą rozdzielczość ekranu, w gry na pecety łatwiej jest się zaangażować. Wiele osób uważa też, że granie na komputerze jest po prostu wygodniejsze, niż dotykanie ekranu smartfona lub tabletu. Komputery, jako sprzęt dla graczy, mają jednak pewne ograniczenia. Pierwsze jest oczywiste - nie możemy ich przenosić tak łatwo, jak urządzeń mobilnych - w przypadku komputerów stacjonarnych jest to niemal niemożliwe. Z powodu swojej zawartości, są one także droższe niż proste urządzenia mobilne, które można mieć już za kilkaset złotych. Zobacz tutaj listę gier.


Bez gry ani rusz - dla kogo gry mobilne

Osoby, które nie chcą rozstawać się ze swoim ulubionym tytułem na długie godziny lub dni, nie muszą już tego robić - wystarczy ściągnąć mobilną wersję gry na swoje urządzenie mobilne. Opcja ta jest dostępna dla coraz większej ilości tytułów - producenci zdają sobie sprawę z tego, że możliwość grania wyłącznie w domowym zaciszu to dla współczesnego gracza zbyt mało. Większość gier mobilnych jest napisana tak, aby nie zajmować zbyt wiele miejsca w pamięci smartfona - dlatego też możliwe jest posiadanie na karcie pamięci wielu tytułów. Gry mobilne są również przyjazne naszym portfelom - wiele z nich jest zupełnie darmowych. Twórcy gier przeznaczonych na urządzenia mobilne skupiają się także na opcji interakcji między graczami - bez trudu możemy więc znaleźć kompana do gry lub kogoś, kto będzie z nami rywalizował. Możliwości graficzne również ulegają polepszeniu - obecnie przy tworzeniu gier na smartfony wykorzystywane są silniki znane z popularnych gier komputerowych i konsolowych. Z drugiej strony, gry mobilne nie mają zwykle takich “osiągów” jak te przeznaczone na pecety. Nie jest również niczym przyjemnym, kiedy rozgrywkę przerywa nam dźwięk padającej baterii - osoby, które dużo grają, powinny zawsze zabierać z domu ładowarkę lub zaopatrzyć się w power bank.

Współczesny rynek gier nieustannie się rozwija - wciąż powstaje wiele wspaniałych i wciągających gier zarówno na pecety, jak i na urządzenia mobilne. Jeśli naprawdę kochamy gry, to warto, abyśmy byli na bieżąco z jedną i drugą grupą produkcji - nigdy nie wiadomo, który tytuł zdobędzie nasze serce!
Zobacz https://www.bananki.pl/home/Źródło: Artykuł partnerski


comments powered by Disqus
Zobacz również

Telewizja online - doskonałe rozwiązanie w podróży

Prezent dla dziewczyny na 18 urodziny

Najlepsze gadżety 2017 roku!

Zaczaruj świat swojego dziecka - Interaktywne kolorowanki

Gadżety szpiegowskie na każdą kieszeń

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc