Czwartek, 1 grudnia 2022 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Wiedźmin 3 - gorąca premiera za nami, czas i na opinię

Dodano: 2015-05-19 • dołącz do dyskusjiTagi: Wiedźmin PlayStation Games PC XBOX

Zapisz artykuł na później

Nie da się ukryć że na kolejną część zmagań Wiedźmina czekały miliony graczy na całym świcie. W końcu po 3,5 roku nadszedł dzień premiery, do swoich rąk otrzymaliśmy największa grę w historii polski i jedną z najlepszych na całym świecie.
Gra za granicami naszego kraju notuje bardzo wysokie noty a można śmiało powiedzieć że najwyższe jakie są. W Polsce wypada również dobrze choć nie brakuje portali, które dopatrzył się znaczących błędów wpływających na końcową ocenę.

Grafika
Choć dla wielu grafika to ważny element, to jednak nie jest ona najważniejsza. Mimo to fragmenty nowego Wiedźmina prezentowane jeszcze kilka miesięcy temu miało widocznie lepszą grafikę niż w finalnej wersji - do takich kroków twórców jednak zdążyliśmy przywyknąć, widząc sytuacje choćby z Watch Dogs.
Mimo wszystko zarówno na ustawieniach minimalnych jak i ultra gra prezentuje się przywozicie i większość graczy powinna być zadowolona.

Optymalizacja
Jak wiadomo wymagania nawet te minimalne u Wiedźmina były dość spore. Jednak jak się okazuje nie taki diabeł straszny. Mimo podanych specyfikacji w wymaganiach gra spokojnie uruchomi nam się na starszym i trochę słabszym sprzęcie. To też pokazuje że optymalizacja gry jest na dobrym poziomie i na przyszłość nie powinniśmy panikować jeżeli ujrzymy gdzieś za wysokie wymagania, bowiem najwięcej zależy od optymalizacji.

Udzwiękowienie i dubbing
Udźwiękowienie i ścieżka dźwiękowa Wiedźmina jak najbardziej odpowiednia i nie ma się do czego przyczepiać. Odnośnie dubbingu, pierwsze uruchomienie przez nas gry ustawiło dubbing angielski przez co mogliśmy się z nim zapoznać - wniosek taki że nie bardzo z takkim dubbingiem chciało się grać, angielska wersja nie jest w naszym mniemaniu perfekcyjna ale też nie najgorsza.
Inaczej już jest w polskim dubbingu, który został bardzo dobrze rozegrany praktycznie na poziomie Wiedźmina 2, choć zdarzają się małe błędy sytuacyjne w rozmowach

Świat gry, ekploracja
To chyba główny postęp odnośnie poprzedniej części gry, w nowym Wiedźminie otrzymujemy o wiele większy otwarty świat, który możemy dowolnie eksplorować napotykając się po drodze na przeróżne zdarzenia, potwory czy zmiany klimatyczne. Dodanie takich rzeczy jak jazda konno czy profesjonalne pływanie bohatera znacznie pokazuje jak wielka jest ta gra i otwarta. Świetna grafika w połączeniu z nietuzinkowym światem sprawia że wielokrotnie chcemy zwiedzać zwiedzać i jeszcze raz zwiedzać a dopiero potem iść z głównym wątkiem fabuły.

Błędy
Nie ma gier bez błedów, jednak Wiedźmin ma ich znikomo można trafić na pojedyncze bugi odnośnie jakiś zdarzeń postaci otoczenia albo na sytuacje że nie możemy dotrzeć w dane miejsce mapy mimo że jest ono dostępne z widoku a także oznaczone jest na mapie.

Cena względem jakości
Cena wersji PC waha się tak od 130 w zwyż. Czy warto? Oczywiście że tak produkcja jest na tyle dobra że ta kwota przyniesie nam więcej radości z grania niż jakakolwiek inna gra - no może z wyjątkiem GTA. Jeżeli więc się zastanawiacie czy kupić to odpowiedź jest jedna tak.
Pamiętajcie także że Wiedźmin w wersji pudełkowej nie ma zabezpieczeń DRM a więc możecie nawet pożyczyć od kogoś nośniki by zainstalować i np. sprawdzić czy gra odpali na waszym sprzęcie.

Ocena końcowa: 9,9/10comments powered by Disqus
Zobacz również

Gry komputerowe vs gry mobilne

Telewizja online - doskonałe rozwiązanie w podróży

Prezent dla dziewczyny na 18 urodziny

Najlepsze gadżety 2017 roku!

Zaczaruj świat swojego dziecka - Interaktywne kolorowanki

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc