Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


W jaki sposób można wykorzystać drukowanie 3D?

Dodano: 2017-11-06 • dołącz do dyskusjiTagi: Druk 3D

Zapisz artykuł na później

Technologia druku 3D powstała w 1986 roku i od tamtego czasu dynamicznie się rozwijała. W jaki sposób można obecnie wykorzystać drukowanie przestrzenne? Czy w przyszłości technologia ta pozwoli na wytwarzanie narządów i ratowanie ludzkiego życia? Sprawdźmy możliwości zastosowania drukowania przestrzennego.

Druk 3D w nowoczesnym przemyśle

Jednym z sektorów, w których najczęściej wykorzystuje się druk 3D, jest bez współczesny przemysł. Technologia drukowania przestrzennego pozwala na tworzenie prototypów i modeli, co zdecydowanie ułatwia proces projektowania nowych urządzeń. Dzięki temu można wyeliminować ryzyko wystąpienia różnorodnych błędów, a także znacząco zminimalizować koszty produkcji. Druk 3D jest także chętnie wykorzystywany np. w przemyśle lotniczym, kiedy konieczne okazuje się wyprodukowanie części o skomplikowanych kształtach. Współcześnie z technologii tej korzystają tacy giganci na rynku lotniczym, jak Airbus czy Boeing. Drukowanie przestrzenne jest także używane w produkcji małoseryjnej oraz procesie prototypowania – tutaj również najważniejszym czynnikiem jest obniżenie kosztów związanych z produkcją. Więcej informacji na temat wykorzystania druku 3D we współczesnym przemyśle znaleźć można na stronie www.cubicinch.pl.

Robotyka a druk 3D

Inteligentne roboty wykorzystywane do celów badawczych, przemysłowych, czy do rozbrajania ładunków wybuchowych nie są już dzisiaj jedynie elementem opowiadań science-fiction, ale stanowią coraz częściej używane narzędzie. Połączenie technologii drukowania przestrzennego z możliwościami, jakie zapewniają nowoczesne roboty, daje niespotykane dotąd rezultaty. Profesjonalny druk 3D pozwala na szybkie generowanie nowych robotów, np. modeli humanoidalnych, poruszających się na tzw. segway’u. Urządzenia tego typu mogą znaleźć wiele zastosowań – jeden z robotów tego typu służy dzieciom, znajdującym w szpitalu na oddziale pediatrycznym. Druk 3D przydaje się też medycynie w zupełnie inny sposób – pozwala na tworzenie implantów oraz modeli narządów, a w przyszłości może wspomóc transplantologię. To oczywiście nie jedyne możliwości wykorzystania technologii druku przestrzennego – na świecie istnieją także firmy, specjalizujące się w tworzeniu spożywczych drukarek 3D.Źródło: Artykuł partnerskicomments powered by Disqus
Zobacz również

Ciekawostki o książkach - mniej znana historia literatury

Oryginalne ławki ogrodowe

Jak działa rezystor bezpiecznikowy?

Prewencyjne kontrole w łańcuchu dostaw wg wytycznych FSMA

Jak zdobyć złoto w World of Warcraft?

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc