Środa, 14 listopada 2018 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Telefonia Voip w call center

Dodano: 2017-09-15 • dołącz do dyskusjiTagi:

Zapisz artykuł na później

Telefonia Voip to nic innego jak usługi telekomunikacyjne świadczone za pomocą łącza internetowego. W związku z tym telefonia Voip jest często nazywana telefonią internetową, która przesyła dane przy użyciu protokołu IP. Dlaczego to właśnie Voip jest najczęściej wybierany do call center?

Telefonia Voip – jak to działa?

Telefonia Voip daje szerokie możliwości użytkowania. Można z niej korzystać za pośrednictwem bramki Voip (czyli telefonu stacjonarnego, który podłączony jest do adaptera), mobilnej aplikacji, a także programu komputerowego. W razie potrzeby można również zakupić telefon IP, który jest podłączany bezpośrednio do Internetu, a nie do linii telefonicznej. To właśnie telefony IP są najczęściej wykorzystywane w call center. Mimo że zakup tego rodzaju sprzętu jest sporym wydatkiem jednorazowym, to jednak w dłuższej perspektywie to opłacalna inwestycja. Każdy telefon Voip może być bowiem w dowolny sposób konfigurowany i umożliwia elastyczną obsługę klienta.

Usługi telekomunikacyjne Voip – zalety

Cechą charakterystyczną połączeń Voip jest niższa cena w porównaniu z tradycyjnymi usługami telekomunikacyjnymi. Skąd ta różnica? Otóż operatorzy telefonii internetowej nie muszą płacić wysokich stawek międzyoperatorskich, co oznacza, że mogą obniżyć stawki za połączenia swoim użytkownikom.

Biura typu call center w głównej mierze korzystają właśnie z usług telekomunikacyjnych w postaci telefonii Voip, ponieważ jest to nie tylko tani sposób na kontakt z rozmówcami, ale także gwarancja wysokiego poziomu obsługi klienta, dzięki licznym udogodnieniom, jakie oferują operatorzy (trzeba oczywiście pamiętać, że nawet najnowocześniejszy sprzęt nie odpowiada za osoby, które go używają). Mowa np. o kolejkowaniu połączeń czy zarządzaniu ich dystrybucją. To duża zaleta dla biur typu call center, ponieważ wielu pracowników może jednocześnie obsługiwać jedną linię telefoniczną. Warto dodać, że połączenia internetowe z założenia są bezpieczniejsze od połączeń tradycyjnych.

Bezpieczeństwo usług

W call center należy pamiętać, że zgodnie z wymogami prawa systemy telekomunikacyjne i informatyczne służące do obsługi biura (wyposażonego m.in. w: centralę telefoniczną, serwery, systemy do nagrywania rozmów), muszą być odpowiednio zabezpieczone.

Źródło: Artykuł partnerskicomments powered by Disqus
Zobacz również

Panele winylowe kontra panele laminowane - które wybrać?

Ubiquiti UNIFI access point

Sprawdzony producent mikrokontrolerów

Rozwijaj swoje przedsiębiorstwo – zainwestuj w innowacje!

Dlaczego korzystanie z publicznych WIFI jest niebezpieczne?

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc