Czwartek, 2 grudnia 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


25-lecie kultowej przenośnej konsoli

Dodano: 2014-07-31 • dołącz do dyskusjiTagi: Nintendo Game Boy Konsola Games

Zapisz artykuł na później

Kultowa przenośna konsola, która biła rekordy popularności w latach '90 obchodzi swoje okrągłe 25 urodziny. Mowa tutaj o Game Boy'u wyprodukowanej przez japońską firmę Nintendo. Czym zasłynął Game Boy i jak podbił nasze serca?

Pierwsza przenośna konsola Game Boy powstała w roku 1989. Była ona biała wraz z monochromatycznym ekranem. Wydana była z grą Tetris. Przyznajcie się teraz kto ją miał i grał? Setki ludzi podniesie rękę w górę.

Następcami kultowego Game Boy'a była później w roku 1996 Game Boy Pocket - czyli mniejsza wersja Game Boya. W roku 1996 wydano Game Boy Light - wersja Game Boy'a z podświetlanym wyświetlaczem, który ułatwiał widoczność w kiepskich warunkach oświetleniowych. Dostępny tylko w Japonii. W roku 1998 pojawił się pierwszy Game Boy Color z kolorowym wyświetlaczem jak sama nazwa wskazuje. Potrafił wyświetlić 56 kolorów jednocześnie - to na tym Game Boy'a graliśmy w słynne Pokemony. W marcu 2001 roku wydano Game Boy Advance. Była to konsola, która przyniosła rekordową sprzedaż. Graliśmy na niej w takie hity jak: Super Mario Bros 2 i F-Zero: Maximum Velocity. Natomiast w 2003 roku wydano jej ulepszoną wersję Game Boy Advance SP. W 2005 roku wydano ostatnią nowość z serii Nintendo - Game Boy Micro. Charakteryzował się bardzo małymi wymiarami niż poprzednie konsole.

Odsłon konsoli od Nintendo mieliśmy wiele, jednak wszyscy zapamiętali je za Tetrisa oraz Mario. Cenione było również w nich to, że żywotność baterii była na prawdę powalająca i pozwalająca na wiele godzin dobrej zabawy. Dziś niestety firma Nintendo nie ma się najlepiej, jednak nadal na całym świecie nie brakuje prawdziwych fanów tych konsol.comments powered by Disqus
Zobacz również

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc