Czwartek, 2 grudnia 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Cyfrowy Polsat przymierza się do kupienia firmy Netia

Dodano: 2014-08-22 • dołącz do dyskusjiTagi: Cyfrowy Polsat Netia

Zapisz artykuł na później

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP zdobyli potajemną spekulacją jakoby Cyfrowy Polsat, który niespełna rok temu kupił Polkomtel szykuje się do przejęcia grupy Netia.

Cyfrowy Polsat dąży do tego, aby mieć silną pozycję na rynku i stawić czoła swojemu największemu rywalowi Orange. Zbigniew Jakubas posiadacz 23% akcji Netii chce sprzedać swoje akcje i najprawdopodobniej i najbardziej zainteresowanym podmiotem będzie Cyfrowy Polsat. Oprócz telewizji, telefonii komórkowej miał by też potężną sieć wiąż używanych telefonów stacjonarnych.

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP w raporcie napisali:

„Ostatnie zmiany w akcjonariacie Netii mogą okazać się kolejnym krokiem w kierunku konsolidacji polskiego rynku telekomunikacyjnego. Spółki powiązane ze Zbigniewem Jakubasem posiadają już 23 proc. akcji Netii, a po ostatnich publicznych deklaracjach Mennicy, spółki z udziałem większościowym inwestora, można sądzić, że to nie koniec zakupów.

Sądzimy także, że w przyszłości Zbigniew Jakubas może być zainteresowany sprzedażą swojego pakietu akcji inwestorowi branżowemu. W sposób naturalny nasuwa się skojarzenie z Polkomtelem, który poprzez przejęcie Netii mógłby wzmocnić się w segmencie stacjonarnym i rozwijać na bazie Netii usługi na sieci światłowodowej ETTH. Do takiej transakcji mogłoby dojść w ciągu 2-3 lat, po zmniejszeniu zadłużenia Cyfrowego Polsatu”
comments powered by Disqus
Zobacz również

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc