Poniedziałek, 26 lipca 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Jaką część codziennego czasu pochłania nam telefon komórkowy?

Dodano: 2014-10-09 • dołącz do dyskusjiTagi: Telefon Komórka Mobile Czas Tecmark

Zapisz artykuł na później

Czy kiedykolwiek ktoś z was zastanawiał się ile razy dziennie korzystacie ze swojego telefonu? Ile razy dziennie sprawdzacie i spoglądacie na swojego smartfona oraz wreszcie jaką część dnia pochłania nam bezpowrotnie telefon?

Firma Tecmark postanowiła na bazie 2000 ankietowanych sprawdzić ile razy korzystamy, sprawdzamy czy sięgamy po smartfona każdego dnia. Dane jakie otrzymali powinny dać nam do myślenia. Przede wszystkim głównym pytaniem w ankiecie było sprawdzenie ile razy dziennie przeciętny użytkownik smartfona sięga po niego - było to aż 221 razy. Dane dotyczą Wielkiej Brytanii, jednak myślę, że spokojnie możemy ten wynik zinterpretować na całą Europę.

Badani poddani byli, także innym testom, w których wynika, że najwięcej osób korzysta przede wszystkim z opcji budzika w telefonie. Rzecz jasna zaraz po wstaniu z łóżka najwięcej osób badanych sprawdzało od razu pocztę e-mail oraz konto na Facebooku. Duża część jeszcze "pod kołdrą" sprawdza pogodę. Natomiast w ciągu dnia smartfon służy nam przede wszystkim do sprawdzania komunikacji miejskiej oraz do logowania się do mobilnych platform swoich kont.

Podsumowując dziennie ze smartfona korzystamy 221 razy, przeliczając to na czas - spędzamy dziennie z mobilnym przyjacielem 3 godziny i 16 minut, co przy tygodniu daję wynik równy jednej dobie.

O ile liczby nie trafiają do nas, to jednak po przeliczeniu to na czas oraz uzmysłowienie sobie, że na 7 dni w tygodniu jeden cały dzień tracimy na telefon... no cóż dane są zatrważające. Nie bądźmy niewolnikami telefonów.comments powered by Disqus
Zobacz również

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc