Poniedziałek, 26 lipca 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Korzystasz z telefonu podczas... spaceru? Zobacz w jakim kraju grozi to mandatem

Dodano: 2014-05-08 • dołącz do dyskusjiTagi: Telefon Tajwan Mandat

Zapisz artykuł na później

Korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu w większości krajów jest surowo karana mandatami. Nikogo to nie dziwi i każdy wie z czym wiąże się rozmawianie przez telefon podczas jazdy. Jednak rząd pewnego państwa postanowił karać nie tylko kierowców ale i pieszych. Dlaczego?

W Tajwanie rozważa się wprowadzenie karania mandatami przechodniów, którzy korzystają z telefonów podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Rząd tłumaczy to tym, że pieszy ma po prostu uważać na przejściach, by nie stać się ofiarą wypadku, bądź nie narazić kogoś innego na wypadek.

W Tajwanie ruch jest dość chaotyczny i można by rzec, że każdy "chodzi i jeździ jak chce". Zaostrzenie prawa jest związane z dużą ilością potrąceń pieszych nie koniecznie na pasach. Pieszy zapatrzony w telefon jest realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia nie tylko dla samego siebie, ale i też innych osób ruchu drogowego.

Ustawa jest w trakcie przygotowania. Także piesi miejcie się na baczności. Kto wie, może kiedyś wprowadzą to również w Polsce.comments powered by Disqus
Zobacz również

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc