Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100518 Library:30120 in /home/virt100330/domains/genity.pl/public_html/include/database.php on line 15
LG kończy produkcję telewizorów plazmowych - GenITY technologie

Środa, 29 marca 2023 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


LG kończy produkcję telewizorów plazmowych

Dodano: 2014-08-29 • dołącz do dyskusjiTagi: LG Plazma TV Telewizor

Zapisz artykuł na później

Najdalej jak lekko ponad miesiąc temu pisałem artykuł pt: Koniec ery telewizorów plazmowych. Wówczas w artykule napisałem, że Panasonic oraz Samsung oficjalnie zrezygnowali z produkcji telewizorów plazmowych. Dzisiaj już wiemy, że do tych dwóch gigantów dołączyła firma LG.

Niestety, ale technologia plazmowa przegrywa już na prawie każdej płaszczyźnie z telewizorami LCD, LED, OLED. Plazmy są przede wszystkim już co raz droższe w produkcji oraz zwiększenie popularności telewizorów LED, które wygrywają przede wszystkim pod względem znacznie większej oszczędności energii. Dodatkowo dochodzi fakt, że telewizory LCD to przyszłość telewizji, gdyż już w całej Polsce mamy sygnał cyfrowy. Nie pomogły tutaj zabiegi marketingowe, że plazmy zdecydowanie wygrywają pod względem kolorystyki - oddają prawdziwość kolorów oraz biel i czerń są głębsze.

Wycofanie się firmy LG z branży telewizorów plazmowych jasno oznacza, że technologia już wymarła. Tak jednak jest tylko w Europie. Na świecie plazmowe telewizory nadal są produkowane, m.in. przez firmę z Chin - Changhong Electric. W Europie jest ona prawie nie znana.

A więc jeśli ktoś jeszcze chce kupić plazmę niech zrobi to szybko, bo później już jej nie dostanie. Chyba, że na zamówienie np. z Chin.comments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc