Poniedziałek, 30 stycznia 2023 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Bez aplikacji mobilnej ani rusz

Dodano: 2016-01-18 • dołącz do dyskusjiTagi: Aplikacje Mobilne Telefony Smartfony

Zapisz artykuł na później


Czy chcemy, czy nie chcemy nasza współczesna rzeczywistość wręcz zmusza nas do korzystania z aplikacji mobilnych. Jednym z podstawowych przykładów może być turystyka, gdzie nawet zatwardziali konserwatyści w dziedzinie wytyczania szlaków turystycznych nierzadko rezygnują z koncepcji wytyczania szlaków oznakowanych, bowiem z powodzeniem przez wszelkie atrakcje i potem do celu z powodzeniem poprowadzi turystę aplikacja mobilna, na dodatek zawierająca o wiele szersze i bardziej dostępne opisy atrakcji opatrzone przyjazną grafiką.

Oczywiście inicjator wytyczenia i opisania nowego szlaku sam może zaproponować projekt, ale zazwyczaj jego rola będzie sprowadzała się do opracowania trasy wraz z opisami przy pomocy narzędzi komputerowych, lecz niekoniecznie internetowych. Ważna jest struktura treściowa i element podpowiadacza błędów, a to wymaga dużo pracy. Dodatkowo pomysłodawca zaproponuje kolorystykę i ustali granice wykorzystania znaku graficznego (logo) lub jego elementów w zaproponowanych przez projektodawcę granicach.

Pamiętajmy, że grafika ma być przyjazna, ale nie barokowa, ułatwiająca użytkownikowi wyszukiwanie tematów i przycisków. Grafika i cały interfejs powinny być po prostu czytelne, nawet oszczędne, należy zadbać o to od samego początku, choćby projektując pierwsze mockupy lub prototypy aplikacji.

Zwykle dalszą częścią projektu powinien zająć się specjalista (chyba że specjalistą od wdrażania aplikacji mobilnych jest pomysłodawca szlaku). Wykonawca zwykle proponuje również ikonę startową aplikacji, która ma jednocześnie być wyróżnikiem marketingowym. Od dobrze pomyślanej ikony startowej bardzo wiele zależy, jeśli idzie o siłę przebicia aplikacji. Przy okazji, decydując się już na koncepcję graficzną warto jest rozejrzeć się jak ta dziedzina wygląda u ewentualnej konkurencji.

Twórca mobilnych aplikacji może zacząć od zaprojektowania interfejsu zarówno w formie szkicu na papierze. Projektant bardzo często korzysta z bibliotek, zaś jego racę na tym etapie może efektywnie usprawnić iPhone Sticky Pad.

Dostępne też są strony zawierające zestawienia wzorców projektowych w zależności od decyzji zleceniodawcy dostosowane mogą być zarówno do Androida, jak i iOS. Chociaż też bywają konkretne portale dla konkretnych systemów, na przykład: Android Interaction Design Patterns i iOSpirations.

Dlaczego tworzeniem aplikacji powinien zająć się specjalista? Powód jest prosty - jednym z kolejnych etapów wdrażania aplikacji mobilnej jest przetransponowanie projektu w edytorze kodów źródłowych, co jednocześnie bywa sprawdzianem jej funkcjonalności, choćby tego, czy łatwo się otwiera.
comments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc