Czwartek, 28 października 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Apple, Google, PayPal i Valve wycofują się z Rosji

Dodano: 2015-01-24 • dołącz do dyskusjiTagi: Apple Google PayPal Valve Rosja

Zapisz artykuł na później

Jak wiemy 19 stycznia Barack Obama nałożył kolejne sankcje na Rosje. Tym razem amerykańskie firmy powinny wycofać się z Rosji i zaprzestać jakiegokolwiek biznesu w tym kraju.
Nowe ustalenia szybko zostały poparte przez jedne z największych firm w tym mi.n: Apple, Google, PayPal i Valve.

Wycofanie się tych firm z rosyjskiego rynku bardzo mocno odbije się na zwykłych obywatelach Rosji. Z pewnością usługi, które udostępniają ww. firmy cieszyły się dość sporą popularnością w tym kraju - teraz niestety będzie trzeba obejść się smakiem i szukać alternatywnych serwisów a jak wiemy w Rosji nie brakuje popularnych serwisów, które powstały tylko z myślą o rosyjskich obywatelach.

Niestety firma Google, która oferuje najwięcej darmowych i płatnych usług stanowczo potępi działania Rosji i wprowadzi konkretne blokady. Firma zablokowała możliwość zarabiania na AdSense i AdWords, mało tego od 1 lutego użytkownicy smartfonów z Androidem nie będą mogli ściągać ze sklepu Google Play żadnych płatnych jak i darmowych aplikacji - a posiadaczy Androida w Rosji jest bardzo wielu.

Jak widać firmy szybko dostosowują się do zaleceń prezydenta i może okazać się to bardzo dobrym działaniem choć z drugiej strony szkoda że normalni obywatele muszą płacić za nieodpowiedzialność władz Rosji.comments powered by Disqus
Zobacz również

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc