Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100518 Library:30120 in /home/virt100330/domains/genity.pl/public_html/include/database.php on line 15
Codemoji: gra od Mozilli uczy podstaw szyfrowania wykorzystując emotikonki - GenITY technologie

Środa, 29 marca 2023 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Codemoji: gra od Mozilli uczy podstaw szyfrowania wykorzystując emotikonki

Dodano: 2016-07-04 • dołącz do dyskusjiTagi: Mozilla Codemoji szyfrowanie Gaming gry

Zapisz artykuł na później

Codemoji jest platformą, która umożliwia napisanie wiadomości i zakodowanie jej przy użyciu emotikonek oraz wysłanie jej do znajomego. Mozilla stworzyła Codemoji wraz z agencją kreatywną TODO z Turynu. Gra ma na celu nauczenie użytkowników podstaw szyfrowania.

„Im więcej ludzi zrozumie jak działa szyfrowanie i dlaczego jest ono ważne, tym więcej osób będzie mogło się za nim wstawić, kiedy przyjdzie pora. Niestety, obecnie jest ono zagrożone na całym świecie. Coraz więcej rządów proponuje przepisy, które naruszają bezpieczeństwo użytkowników poprzez osłabienie szyfrowania. Od Francji, przez Australię i Wielką Brytanię, proponowane przez władze działania mogą uniemożliwić prawidłowe szyfrowanie, które chroni użytkowników korzystających z Internetu każdego dnia. Jako dobry przykład może posłużyć sprawa firmy Apple, która została poproszona przez FBI o złamanie zabezpieczeń na własnych produktach” - mówi Mark Surman, Executive Director z Mozilli.

Mozilla wierzy, że szyfrowanie jest ważnym narzędziem do budowania bezpiecznego Internetu, co jest kluczowe dla użytkowników, gospodarki i bezpieczeństwa narodowego.

Szyfrowanie jest częścią naszego życia codziennego, czynności, przy których go używamy to na przykład zakupy i transakcje bankowe. Jeśli jest ono osłabione, działania te stają się ryzykowne.

Codemoji to pierwszy krok w kierunku lepszego zrozumienia szyfrowania przez użytkowników.

Mokkacomments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc