Sobota, 15 maja 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Drukarka fiskalna do handlu mobilnego? To możliwe!

Dodano: 2015-10-09 • dołącz do dyskusjiTagi: Mobilność Drukarki

Zapisz artykuł na później

Urządzenia elektroniczne stają się dziś zarówno coraz bardziej zaawansowane technologicznie, jak i mniejsze oraz lżejsze. Dlatego na naszych oczach zmieniają się także gabaryty drukarek służących do rejestrowania sprzedaży. I co warte podkreślenia, współczesne urządzenie fiskalne może być jednocześnie małe i wszechstronne, więc zaoferuje kompleksową obsługę klientów również w przypadku handlu mobilnego.

Obecnie dużą popularnością cieszą się 3 modele mobilnych drukarek fiskalnych: Posnet Temo HS EJ, Elzab D10 oraz Novitus Deon E. Na ich przykładzie można przeanalizować, co zaoferuje przedsiębiorcy urządzenie rejestrujące tego typu.

Drukarka rejestrująca z elektroniczną kopią paragonów
Jednym z obowiązków podatnika, wynikającym ze stosowania urządzenia fiskalnego, jest przechowywanie kopii paragonów fiskalnych. Za sprawą postępu technicznego, dane tego typu można już dziś archiwizować w formie cyfrowej. Pozwalają na to m.in. drukarki rejestrujące, które zostały wyposażone w moduł elektronicznej kopii paragonów. Na czym polega działanie tej technologii?

Moduł elektroniczny zapisuje kopie paragonów na karcie pamięci SD lub microSD. Proces ten wykonywany jest automatycznie, a użytkownik ma stały dostęp do zgromadzonych danych. Wystarczy je zarchiwizować na komputerze. Ponadto, stworzenie dodatkowego backupu danych na dysku twardym zabezpieczy kopię paragonów fiskalnych.

Możliwość obsługi obszernej bazy towarowej
Niewielkie gabaryty drukarki fiskalnej nie oznaczają wcale, że nie pozwoli ona na pracę z rozbudowanym asortymentem. W przypadku Elzab D10, urządzenie obsłuży nawet do 300 000 pozycji towarowych, które zostaną wcześniej zdefiniowane w oprogramowaniu sprzedażowym. Parametr ten w Novitus Deon E wynosi 150 000 PLU, natomiast w Posnet Temo HS EJ – 100 000 PLU. Ponadto, wszystkie 3 modele umożliwią wydruk paragonu, na którym znajdzie się nazwa towaru lub usługi o maksymalnej długości 40 znaków, co zagwarantuje jednoznaczną identyfikację oferty.

Płynna współpraca z komputerem to podstawa!
W drukarce rejestrującej, również tej mobilnej, istotna jest płynna współpraca z komputerem. Służą do tego obecne w danym modelu interfejsy komunikacyjne. Jednym z popularniejszych portów, który zapewnia prostą integrację drukarki z resztą systemu, jest USB. Niektóre urządzenia fiskalne pozwalają także na bezprzewodową wymianę danych, np. Novitus Deon E oraz Posnet Temo HS EJ (interfejsy te są w nich opcjonalne).

Jeżeli planujesz zakup drukarki fiskalnej dla swojego biznesu, odwiedź stronę www.pckf.pl/drukarki-fiskalne i porównaj dostępne modele.
comments powered by Disqus
Zobacz również

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Agencja pośrednictwa pracy – dlaczego warto korzystać z jej usług?

Na czym polega wymiana szybki w telefonie?

Wyślij telefon i wymień szybkę iPhone’a 7 bez wizyty w salonie

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc