Sobota, 12 czerwca 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Panele winylowe kontra panele laminowane - które wybrać?

Dodano: 2018-09-03 • dołącz do dyskusjiTagi:

Zapisz artykuł na później

Remontując własne mieszkanie czy dom często stajemy przed zakupowymi dylematami. Jednym z nich jest bez wątpienia ten dotyczący wyboru podłogi. Podłoga z naturalnego drewna, a może panele? Jeżeli panele to jakie - zwykłe laminowane, czy może te winylowe? Dziś poruszymy te kwestie i postaramy się wytłumaczyć różnicę pomiędzy panelami konwencjonalnymi a winylowymi tak, aby raz na zawsze rozwiać wątpliwości i ułatwić właściwy wybór. W końcu dobry wybór materiałów to gwarancja spokoju na lata!

Które panele są wytrzymalsze?
Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z panelami wie, że to świetna alternatywa do drogich i ciężkich w utrzymaniu podłóg z drewna naturalnego. Oczywiście to, że panele są tańsze, nie oznacza, że są gorsze, wręcz przeciwnie, nowoczesne panele przewyższają drewniane podłogi pod wieloma względami. Pozostaje jedynie kwestia odpowiedniego ich wyboru. Konwencjonalne panele laminowane to najtańsza opcja, którą wybiera zdecydowana większość osób kładących swoją pierwszą podłogę. Podłoga nimi wyłożona potrafi wytrzymać naprawdę długo, ale tylko jeżeli o nią zadbamy. Panele laminowane nie najlepiej radzą sobie z wilgocią. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku paneli winylowych. Te są wytrzymalsze i co najważniejsze - znacznie lepiej radzą sobie z wilgocią, a w szczególności z krótkotrwałymi zalaniami. Dodatkowo posiadają warstwę plamoodporną, co sprawia, że nawet po długotrwałym użytkowaniu nie widać na nim przebarwień i zabrudzeń.

Które panele lepiej się prezentują?
Nie da się ukryć, że w przypadku wybierania podłogi liczy się dla nas nie tylko wytrzymałość i ergonomia, ale również wygląd. Tutaj panele laminowane również ustępują tym winylowym. Podłogi wykorzystujące np. panele Parador doskonale imitują nie tylko naturalne drewno, ale także strukturę kamienia. Ich wysoka wytrzymałość sprawia, że nawet kilka lat po ułożeniu panele winylowe prezentują się świetnie, a dzięki uniwersalności można to wykorzystać nie tylko w podłogach salonowych czy do pokoju, ale także w tych w łazience czy kuchni. Jeżeli cenisz sobie wygląd naturalnego drewna, ale nie chcesz wydawać fortuny, to z pewnością podłogi winylowe będą strzałem w dziesiątkę!


Źródło: Artykuł partnerskicomments powered by Disqus
Zobacz również

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Agencja pośrednictwa pracy – dlaczego warto korzystać z jej usług?

Na czym polega wymiana szybki w telefonie?

Wyślij telefon i wymień szybkę iPhone’a 7 bez wizyty w salonie

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc