Czwartek, 2 grudnia 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Hyperloop - podróżowanie w kapsule

Dodano: 2016-06-07 • dołącz do dyskusjiTagi: hyperloop Startup Elon Musk Biznes Transport

Zapisz artykuł na później

Wyobraźmy sobie, że zamiast podróży w tradycyjnym pociągu lub samolocie, możemy przemieszczać się z miejsca na miejsce w specjalnej kapsule wystrzeliwanej do rury. Brzmi niewiarygodnie? Być może, ale taki scenariusz już niedługo może stać się rzeczywistością. W jaki sposób? Za prawdziwą rewolucją w transporcie stoi miliarder Elon Musk, który uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Hyperloop budowa

O tym projekcie i pierwszej udanej próbie całego systemu pisaliśmy niedawno. Specjalnie przygotowane z metalu sanie rozpędziły się i uzyskały prędkość 480 km/h. Firma Hyperloop One, która podejmie się budowy kapsuł, zapowiedziała, że pierwszy ładunek zostanie przewieziony już w 2019 roku. O co chodzi dokładnie z projektem Hyperloop? Elon Musk wpadł na - wydawałoby się absurdalny - pomysł stworzenia specjalnych wagoników w formie kapsuł, które byłyby wystrzeliwane do metalowej rury. W zamyśle pomysłodawcy Hyperloop mógłby osiągać prędkość do nawet 1200 km/h. To pozwalałoby na przemierzanie długich dystansów w znacznie krótszym czasie. Co więcej, Musk przekonuje, że to rozwiązanie jest bardziej ekologiczne oraz tańsze od tradycyjnych form transportu, takich jak samochody czy pociągi.

Wagoniki, w których miałoby się pomieścić kilka osób w pozycji półleżącej, byłyby wystrzeliwane w odstępie 30 sekund. Owe kapsuły poruszałyby się wewnątrz metalowych rur, w których panowałoby niskie ciśnienie. Cały proces transportu miałby opierać się na lewitacji magnetycznej. Hyperloop miałby pozyskiwać energię z elektorów słonecznych, rozmieszczonych odpowiednio na całej długości trasy.

Hyperloop

Elon Musk poza iście kosmicznym pomysłem, ma także przekonujące, konkretne liczby związane z nową jakością podróży oferowaną przez Hyperloop. Miliarder jest zdania, że pasażerowie podróżujący w kapsułach mogliby pokonywać odległości z San Francisco do Los Angeles w zaledwie 30 minut! Równie oszałamiający jak tak odległość (550 km), jest koszt wybudowania tunelu - bagatela 7 miliardów dolarów. Lecz cóż to za suma biorąc pod uwagę bajeczny majątek Amerykanina.

Autor: Katarzyna Bolestacomments powered by Disqus
Zobacz również

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc