Czwartek, 28 października 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Hyperloop - spełnia się wizja Elona Muska

Dodano: 2016-05-14 • dołącz do dyskusjiTagi: YouTube Startup Biznes Hyperloop Elon Musk

Zapisz artykuł na późniejElon Musk zaprezentował projekt Hyperloop w sierpniu 2013 roku. Na początku wzięto go za bajkową wizję miliardera, która nigdy nie doczeka się swojej realizacji. Tymczasem dwa dni temu, odbyła się pierwsza udana próba systemu. Specjalnie zaprojektowane metalowe sanie rozpędziły się do prędkości 480 km/h. Projekt zakłada, że wagony z pasażerami będą poruszały się we wnętrzu specjalnie zaprojektowanej tuby. Gotowy system transportu ma przenosić podróżnych z prędkością 1100 km/h co zrewolucjonizowałoby transport publiczny i spełniło wizje przedstawiane dotychczas tylko w filmach scien fiction.

Projekt realizuje obecnie firma Hyperloop One, która chce skupić się na przesyle ładunków z towarami. Wyobraźmy sobie jak szybko będzie można przesyłać towary pomiędzy miastami oddalonymi od siebie o setki kilometrów.

Ambitny plan zakłada, że Hyperloop One ma wystartować z pierwszym ładunkiem do 2019 roku a przewóz pasażerów ma rozpocząć się do 2021 roku. Niedawno firma ogłosiła współpracę z wieloma firmami transportowymi z całego świata i szuka lokalizacji na swój pierwszy komercyjny tor.comments powered by Disqus
Zobacz również

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc