Czwartek, 1 grudnia 2022 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Opony na allegro - szybki zakup i solidna baza informacji

Dodano: 2019-02-13 • dołącz do dyskusjiTagi:

Zapisz artykuł na później

Temat opon spędza kierowcom sen z powiek najczęściej w ostatniej chwili, kiedy przymuszeni spadającym śniegiem i gołoledzią ruszają do punktów wulkanizacyjnych. To dość obszerna dziedzina wiedzy, która stale się rozwija, a jednocześnie - jest bardzo istotna pod względem bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Wybrać opony nowe czy używane? Czy warto korzystać z zamienników? W odpowiedzi na te i inne pytania, powstał serwis Allegro opony. Przyjrzyjmy się mu bliżej.


Funkcjonalność serwisu

Po wejściu na stronę od razu wiemy, czego dotyczy, a poruszanie się po niej jest dość intuicyjne. Na samej górze witryny wypełniamy interaktywny formularz, który pozwoli nam szybciej dotrzeć do interesującej nas oferty. Przede wszystkim wybieramy kategorię opon, mamy wybór od tych do samochodów osobowych przez samochody 4x4 i SUV, dostawcze, ciężarowe, aż po motocykle i skutery czy maszyny budowlane. Po wejściu w daną kategorię opon, wypełniamy specyfikację, wybierając:

- sezon, na jaki poszukujemy opon (zimowy, letni lub opony uniwersalne - całoroczne);
- markę opon;
- wymiary - szerokość, średnicę oraz profil;
- liczbę opon w komplecie;
- stan - nowe, używane lub bieżnikowane.

Dodatkowo, jeśli interesuje nas jedynie konkretny rozmiar opony, pod spodem znajdziemy nieco skróconą listę dostępnych, wyróżnionych i korzystnych ofert, w podziale na średnicę, szerokość i profil.

W świecie felg i kół

W poszukiwaniu felg pomoże nam intuicyjna wyszukiwarka. Aby znaleźć odpowiedni produkt, należy wybrać:

- rodzaj felg (aluminiowe, stalowe, do pojazdów jednośladowych);
- średnicę, szerokość, rozstaw śrub oraz otworu centralnego;
- odsadzenie ET;
- stan produktu - nowe, używane, regenerowane czy uszkodzone.

Podobna budowa serwisu czeka nas w zakładce "koła", gdzie uzupełniając odpowiednie parametry - szybko znajdziemy koło dojazdowe czy motocyklowe. Cała reszta akcesoriów, takich jak szpilki, śrubki, kołpaki, kompresory, dekielki do felg, czujniki ciśnienia w oponach czy kosmetyki do czyszczenia felg i opon czekają na nas w zakładce "Akcesoria".

Słownik pojęć

Interesującym i zdecydowanie przydatnym elementem serwisu jest słownik pojęć, gdzie w szybki sposób znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas pytania np. gdzie znajdziemy konkretne parametry aktualnie posiadanych opon, jak rozpoznać moment, w którym konieczna jest wymiana aktualnie posiadanych opon, a także jakie powinno być odpowiednie ciśnienie w oponach i jak je sprawdzić? Informacje są przedstawione w prosty i przejrzysty sposób, opatrzone rysunkami i schematami. To naprawdę solidna baza wiedzy dla wszystkich kierowców i sprzedawców.

Znajdź zamiennik

Jeśli w kręgu naszych zainteresowań są zamienniki opon i chcemy zmienić standardowe, homologowane opony na inne, ze względu na zmniejszenie długości drogi hamowania, chęć zmiany parametrów pojazdu czy z pobudek ekonomicznych, Allegro przychodzi ze skuteczną pomocą. Rozbudowana wyszukiwarka zamienników proponuje nam skorzystanie z 2 metod pozwalających znaleźć odpowiedni produkt:

- metoda 1 - w pierwszym rozwiązaniu wystarczy podać szerokość, profil oraz średnicę, a otrzymamy propozycję możliwych zamienników wraz z procentową różnicą osiąganych prędkości;

- metoda 2 - pozwala na porównanie wzorcowej, homologowanej opony do zamiennika, ukazując zmienione parametry. Możliwość dodawania nieograniczonej ilości zamienników pozwala porównać zmiany w prędkościach przy wyborze poszczególnych produktów.
Dodatkowe informacje

Oprócz wyżej wspominanych wyszukiwarek produktów i zamienników, na stronie znajdziemy też klasyfikację w podziale na marki (odpowiednie miejsce dla klientów, którzy zaufali konkretnej firmie i wyraźnie widzą jej zalety), a także polecane artykuły, które pomogą zgłębić temat opon i ułatwią podjęcie decyzji.

Wszystko w jednym miejscu

Allegro opony to skrojony na miarę potrzeb serwis, w którym dobrze odnajdą się zarówno osoby kupujące ten produkt po raz pierwszy, jak i profesjonalni kierowcy. Intuicyjne wyszukiwarki i interesujące artykuły pozwalają na zgłębienie tematu i przemyślany zakup. To nie tylko platforma zakupowa, ale również miejsce na zdobycie wiedzy na temat bezpieczeństwa, ekonomicznej jazdy czy innych parametrów technicznych opon.
Źródło: Artykuł partnerskicomments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc