Poniedziałek, 30 stycznia 2023 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Ile jeszcze wytrwają smartfony SONY spod marki Xperia

Dodano: 2015-02-19 • dołącz do dyskusjiTagi: SONY Xperia Smartphone

Zapisz artykuł na później

Choć smartfony Xperia wyglądają ładnie, mają dobre podzespoły i wyróżniają się na tle innych to niestety gorzej jest już od strony pieniężnej. Mimo że SONY utrzymuje się w czołówce producentów smartfonów to nie przekłada się to na zarobki a dział mobilny nadal przynosi srogie straty.
Firma rozważa wiele rozwiązań w tym m.in: sprzedanie działu mobilnego lub całkowite wycofanie się z produkcji smartfonów. Sam CEO firmy przyznał w wywiadzie że takie rozwiązania są dopuszczalne i niestety jeżeli tak by się stało to użytkownicy smartfonów Xperia mieliby o co się martwić - nigdy bowiem nie wiadomo czy dalsze wsparcie, aktualizacje itp. były by dostępne.

Wydawać się może że słabe osiągi działu mobilnego w takiej firmie są niemożliwe. Przecież bardzo dużo słyszy się o Xperii czy to w reklamach czy w punktach salonów telekomunikacyjnych. Kolejna rzecz to integracja z PlayStation - co użytkowników PS powinno przyciągnąć ale jak widać tak się nie dzieje. Jeszcze kolejny aspekt to świetne smartfony wodoodporne, co dla wielu może być bardzo ważnym elementem. Jak widać jest wiele czynników, które mogą przekonywać do zakupu Xperii niestety o dziwo tak się nie dzieje a firma musi uporać się z tym dużym problemem w jak najszybszym tępię.

Szkoda że takie złe czasy spotykają markę Sony Xperia. Sam miałem bardzo duży szacunek to urządzeń Sony jeszcze za pokolenia Sony Ericsson - nie widziałem wtedy lepszych telefonów niż te od SE. Niestety SE się rozpadło i chyba obecne Sony także pożegna się ze smartfonami.comments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc