Wtorek, 5 lipca 2022 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


iOS 9 wprowadzi sporo nowości. Czy aplikacje natywne to dobry krok Apple...?

Dodano: 2015-06-08 • dołącz do dyskusjiTagi: iOS Apple WWDC

Zapisz artykuł na później

Główny nacisk w iOS 9 położono przede wszystkim na treść i funkcje głosowe. Można było się tego spodziewać skoro Google zaprezentowało swoje Now on Tap to i Apple musi mieć coś podobnego.
Tak więc teraz w urządzeniach z najnowszym systemem asystent głosowy zrozumie nasze polecenia dotyczące np. pokazania zdjęć z danego okresu czy też dobrze będzie wiedział jakie aplikacje wskazać wedle obecnej pory.
Dodatkowo ulepszono komunikacje między aplikacjami jeżeli np. otrzymamy maila z zaproszeniem to automatycznie zapisze się ono w naszym kalendarzu. W dodatku co do nowości Apple twierdzi że niekorzystna z zewnętrznych zasobów a tylko i wyłącznie ze swoich zasobów.

Apple Pay powiększa zasięg
Apple Pay ma się bardzo dobrze i zamierza wykroczyć za terytorium Stanów Zjednoczonych, co prawda do obsługiwanych państw dołączy tylko Wielka Brytania ale to też już coś. Co więcej firma Square przygotuje unikalny czytnik dedykowany Apple Pay, a sama usługa zacznie integrować się z programami partnerskimi. Za pomocą usługi Apple w Wielkiej Brytanii zapłacimy m.in: za transport publiczny. Tego typu kroki wyraźnie umacniają Apple w walce z Google i Samsung Pay.

Natywne aplikacje
Apple postanowiło wcisnąć swoim klientów swoje aplikacje. Oznacza to że firma stworzyła swoje odpowiedniki dla np. Flipboard, Notesu czy map. I nie są to byle jakie standardowe aplikacje. Są to na prawdę dobrze wykonane apki nie odstające funkcjonalnością od swoich rywali i z pewnością mogą przykuwać uwagę. Czy jednak chcemy aby jedna firma tworzyła dla swoich użytkowników wszystko? Przez takiego typu zabiegi inne apki zaczną upadać przez co staniemy się niezależni od jednej firmy - a chyba to też nie dobrze?

Multitasking na iPadzie
To chyba jedna z najważniejszych aplikacji, otwieranie obok się równoległych aplikacji z pewnością przyjmie się bardzo szybko. Jest zarazem przydatne jak i wygodne.Aktualizacja do iOS 9 dostępna będzie jesienią, razem z nowym OS X, lecz już dzisiaj można zapisać się do otwartej bety i samodzielnie przetestować nowości od Apple.comments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc