Sobota, 15 maja 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Wielofunkcyjny laptop Lenovo Yoga 500

Dodano: 2016-12-19 • dołącz do dyskusjiTagi: Laptop Laptops Lenovo

Zapisz artykuł na później

Możliwość wykorzystania urządzenia w czterech różnych trybach (laptopa, tabletu, podstawki i namiotu) to najważniejsza zaleta laptopów z serii Lenovo Yoga. Model 500 gwarantuje ponadto całkiem przyzwoite osiągi.

Oczywiście mowa w tym miejscu przede wszystkim o najmocniejsze konfiguracji sprzętu, którą zakupimy za około 3500 złotych. Jakie dokładnie posiada podzespoły i w jakim celu mogą one zostać przez nas wykorzystane?

Przyzwoita wydajność

Na wstępie należy podkreślić, iż omawiany laptop występuje w wersji 14- i 15-calowej, dlatego warto najpierw rozważyć, czy interesuje nas urządzenie pełnowymiarowe czy może bardziej zależy nam na laptopie, którego będziemy mogli swobodnie używać także podczas podróży.

Kolejnym krokiem powinna być analiza wykorzystywanych procesorów. Omawiany laptop obsługuje układy Intel Core, niestety nie najnowszej, szóstej generacji, a piątej. Warto rozglądać się przede wszystkim za modelem wyposażonym w procesor i7-5600U. Zapewnia on wydajność na przyzwoitym poziomie. Praca procesora wspierana jest przez pamięć RAM typu DDR3L. Maksymalna pojemność montowanych kości wynieść może 8 GB.

Dużo lepiej sprawa wygląda w przypadku kart graficznych. W sklepie dość łatwo znajdziemy bowiem urządzenie posiadające jednostkę Nvidia GeForce 940M, posiadająca 2 GB pamięci. Jej osiągi umożliwiają w miarę stabilną grę w takich tytułach jak chociażby Star Wars Battlefront czy FIFA 16. Biorąc pod uwagę nie najnowsze procesory, nie warto inwestować w wersje posiadające zintegrowaną kartę graficzną. Na rynku znaleźć możemy bowiem laptopy w podobnych cenach, zapewniające dużo wyższe osiągi.

Szerokie możliwości wyboru

Jak już zostało wspomniane, Lenovo Yoga 500 znajduje się na rynku z ekranem o przekątnej 14 i 15,6 cali. Obie matryce gwarantują jednak rozdzielczość Full HD (1920x1080), co powinno ucieszyć potencjalnych nabywców sprzętu. Podkreślić należy również fakt, iż omawiany laptop obsługuje dwa rodzaje dysków – talerzowy HDD oraz hybrydowy SSHD. Maksymalna przestrzeń dyskowa w obu przypadkach wynieść może 1 TB, co odróżnia urządzenia od innego modeli z tej serii, czyli Lenovo Yoga 700. Co prawda obsługuje on najszybsze dyski SSD, jednak ich pojemność może wynieść jedynie 512 GB.

Podsumowując, Lenovo Yoga 500 gwarantuje całkiem przyzwoite osiągi, jednak konieczny jest zakup najmocniejszej konfiguracji laptopa. Niewiele przyjdzie nam bowiem po urządzeniu z procesorem piątej generacji i zintegrowaną kartą graficzną. Posłuży ono wyłącznie do obsługi najbardziej podstawowych programów, z pakietem biurowym na czele. Cena urządzenia oscyluje wokół granicy 3500 złotych, co nie jest ceną specjalnie wygórowaną.

Śmiało można powiedzieć, iż pod względem jakościowym, wpisuje się ono w środkową półkę serii Lenovo Yoga. Pozwala na zdecydowanie więcej niż model 300 i jest bardzo podobny do wersji 700. Nie innym typem urządzenia jest natomiast Yoga 900 – laptop charakteryzuje się bowiem przede wszystkim wysokiej jakości matrycą i solidnością wykonania.
comments powered by Disqus
Zobacz również

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Agencja pośrednictwa pracy – dlaczego warto korzystać z jej usług?

Na czym polega wymiana szybki w telefonie?

Wyślij telefon i wymień szybkę iPhone’a 7 bez wizyty w salonie

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc