Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100518 Library:30120 in /home/virt100330/domains/genity.pl/public_html/include/database.php on line 15
Monstrum - proceduralnie generowany horror - GenITY technologie

Środa, 29 marca 2023 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Monstrum - proceduralnie generowany horror

Dodano: 2014-07-03 • dołącz do dyskusjiTagi: Horror PC Steam Gaming

Zapisz artykuł na później





Tak nazywa swoją produkcję studio TeamJunkfish - "procedurally generated", czyli rozgrywka światem tworzonym z losowych części za każdym podejściem do tytułu, co gwarantuje dłuższą "świeżość" grze. Staje ona naprzeciw ostatniej modzie wśród horrorów, gdzie zostawanie w jednym miejscu czy cofanie się ma jakikolwiek sens - w Monstrum jest inaczej. Tu trzeba stawiać na dynamizm i spontaniczność, bo jakiekolwiek zatrzymanie się może nas wprowadzić w tarapaty i rzucić na plecy tytułowego potwora.



Ogólnie jako takiej fabuły tu nie ma - trafiamy na statek, z którego trzeba się wydostać jednocześnie uciekając za szukającym nas wiecznie Monstrum. Po drodze zbieramy potrzebne, kluczowe przedmioty, ale musimy też unikać kamer które po dłuższym obserwowaniu nas aktywują alarm, przywołujący monstrum. Wtedy jedyną opcją jest ucieczka i schowanie się gdzieś.

Potwór jest ogromny, wygląd jest mi ciężko opisać, ale za to zwinny jak cholera. Potrafi wyważać drzwi, ale też przerzucać przedmioty i otwierać szafki, czy też schylać się by nas znaleźć - w szafkach, pod łózkami, pod biurkami. Na szczęście po chwili daje sobie spokój i pozwalając nam na dalszy explor.



Gdy już nas dopada, wracamy do głównego menu z którego gra rozpoczyna się od nowa, a przedmioty zostają rozłożone w zupełnie innych miejscach, tak samo zmienia się położenie potwora.

Ogólnie rzecz biorąc gra ma potencjał, ale obecnie ma pełno niedoróbek, wiele rzeczy potrafi się bugować i same animacje wołają o pomstę do nieba. Na szczęście Monstrum nie wyszło jeszcze poza fazę testów i cały czas trwają nad nim pracę. Oby TeamJunkfish tego nie zmarnowało!



comments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc