Sobota, 15 maja 2021 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Monstrum - proceduralnie generowany horror

Dodano: 2014-07-03 • dołącz do dyskusjiTagi: Horror PC Steam Gaming

Zapisz artykuł na później

Tak nazywa swoją produkcję studio TeamJunkfish - "procedurally generated", czyli rozgrywka światem tworzonym z losowych części za każdym podejściem do tytułu, co gwarantuje dłuższą "świeżość" grze. Staje ona naprzeciw ostatniej modzie wśród horrorów, gdzie zostawanie w jednym miejscu czy cofanie się ma jakikolwiek sens - w Monstrum jest inaczej. Tu trzeba stawiać na dynamizm i spontaniczność, bo jakiekolwiek zatrzymanie się może nas wprowadzić w tarapaty i rzucić na plecy tytułowego potwora.Ogólnie jako takiej fabuły tu nie ma - trafiamy na statek, z którego trzeba się wydostać jednocześnie uciekając za szukającym nas wiecznie Monstrum. Po drodze zbieramy potrzebne, kluczowe przedmioty, ale musimy też unikać kamer które po dłuższym obserwowaniu nas aktywują alarm, przywołujący monstrum. Wtedy jedyną opcją jest ucieczka i schowanie się gdzieś.

Potwór jest ogromny, wygląd jest mi ciężko opisać, ale za to zwinny jak cholera. Potrafi wyważać drzwi, ale też przerzucać przedmioty i otwierać szafki, czy też schylać się by nas znaleźć - w szafkach, pod łózkami, pod biurkami. Na szczęście po chwili daje sobie spokój i pozwalając nam na dalszy explor.Gdy już nas dopada, wracamy do głównego menu z którego gra rozpoczyna się od nowa, a przedmioty zostają rozłożone w zupełnie innych miejscach, tak samo zmienia się położenie potwora.

Ogólnie rzecz biorąc gra ma potencjał, ale obecnie ma pełno niedoróbek, wiele rzeczy potrafi się bugować i same animacje wołają o pomstę do nieba. Na szczęście Monstrum nie wyszło jeszcze poza fazę testów i cały czas trwają nad nim pracę. Oby TeamJunkfish tego nie zmarnowało!comments powered by Disqus
Zobacz również

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Agencja pośrednictwa pracy – dlaczego warto korzystać z jej usług?

Na czym polega wymiana szybki w telefonie?

Wyślij telefon i wymień szybkę iPhone’a 7 bez wizyty w salonie

    wideofilmowanie Gdańsk
    Opowiadamy historie ślubne. Zaproś nas do swojego świata, a my pokażemy go w piękny sposób.

    vivistudio.pl

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc