Piątek, 29 maja 2020 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Ubiquiti UNIFI access point

Dodano: 2018-08-31 • dołącz do dyskusjiTagi:

Zapisz artykuł na później

Niezawodna sieć bezprzewodowa to podstawa każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Gdy poszukujemy urządzeń sieciowych, warto postawić na te rozwiązania, które oferują zaawansowane funkcje, trwałość, niezawodność pracy przy zachowaniu korzystnej ceny.

Myślisz że to niemożliwe? Przeczytaj poniższy artykuł na temat access point Ubiquiti.


Punkt dostępowy – czemu służy?


Czym jest access point? Jest to urządzenie bezprzewodowe, które pomaga połączyć się z siecią przewodową.  Punkt dostępowy to rodzaj mostu, który ma za zadanie łączyć dwa rodzaje sieci komputerowych: przewodową i bezprzewodową. Aby urządzenie mogło scalić sieć bezprzewodową WLAN z siecią przewodową LAN musi być wyposażone w co najmniej dwa interfejsy: bezprzewodowy/ Wi-Fi, oparty o standard IEEE 802.11   oraz przewodowy/ Ethernet, który pracuje zgodnie ze standardem komunikacyjnym IEEE 802.3.


Ubiquiti – historia marki


Firma powstała w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych. Znana jest z innowacyjnych i cenionych rozwiań z zakresu urządzeń access point. W ofercie marki Ubiquiti znajdziemy między innymi szeroki wachlarz produktów opartych o połączenia bezprzewodowe oraz urządzenia służące monitorowaniu sieci. Najważniejszą cechą charakteryzującą modele tej firmy jest minimalistyczne wzornictwo oraz kompaktowość, co pozwala na użytkowanie ich w każdym miejscu i pomieszczeniu. Produkty umożliwiają stworzenie bezawaryjnych, trwałych oraz ekonomicznych sieci biznesowych.


Seria UniFi


Linia UniFi marki Ubiquiti to zaawansowana funkcjonalność urządzeń sieciowych w połączeniu z korzystną ceną w stosunku do ich jakości. Oferowane modele gwarantują niezawodność działania, podnosząc tym samym efektywność pracy przedsiębiorstwa. Produkty są bardzo łatwe w konfiguracji i wdrożeniu, pozwalają na efektywne zarządzanie pracą sieci. Nielimitowana skalowalność systemu, którą posiadają urządzenia UniFi sprawiają, że często decydują się na nie duże przedsiębiorstwa, a także uczelnie.


Które modele z serii UniFi wybrać?


W serię Ubiquiti Unifi wchodzą m.in. punkty dostępowe: UAP, UAP-LR, UAP-PRO, UAP-Outdoor5.


UniFi AP-AC to jeden z najpopularniejszych modeli punktów dostępowych z oferty marki Ubiquiti. Charakteryzuje się niezawodnością działania sieci, nowoczesnym designem oraz innowacyjnymi funkcjami. Sprawdza się idealnie w przypadku wysokowydajnych sieciach bezprzewodowych. Ulepszoną wersją tego urządzenia jest UAP-AC-PRO.


Oprócz punktów dostępowych w ofercie marki znajdziemy również switche. Jednym z popularnych modeli jest US-8-5, czyli innowacyjny przełącznik zamknięty w niewielkiej obudowie. Wyposażony został w technologię inteligentnego przełączania się dla rozwijających się sieci.


Ubiquiti proponuje również model US-24, czyli 26 portowy przełącznik. Gwarantuje równoczesne przesyłanie danych na wszystkich portach, bez żadnych strat. Urządzenie nadaje się do montażu w szafach stelażowych typu rack.


 


AirMax


Seria ta proponuje szeroki zakres urządzeń z obszaru bezprzewodowej łączności sieciowej. Gwarantuje wysoką prędkość oraz niezawodność połączenia z siecią nawet w bardzo ciężkim środowisku. Rozwiązania airMax dedykowane są najbardziej wymagającym użytkownikom, którym zależy na zbudowaniu profesjonalnego środowiska sieciowego. Modele warte uwagi to m.in: LOCOM2 (standard 2xMIMO, wysoka wydajność), LBE-5AC-Gen2 (filtrowanie zakłóceń, daleki zasięg działania), LBE-5AC-23 (wydajność, nowoczesne funkcje).


Model AMG-PRO to jeden z modeli punktów dostępowych marki Ubiquiti. Urządzenie pracuje w dwóch trybach: bezprzewodowym – jako access point oraz jako stacja umożliwiająca rozszerzenie zasięgu sieci.


Model PBE-M5-400 to z kolei kompletny radiowy system uzupełniający serię airMax PowerBeam. Kompaktowa obudowa urządzeń z tej linii pozwala na szybki i sprawny montaż, nie wymagający specjalnych narzędzi. PBE-M5-300 to siostrzana wersja urządzenia z serii PowerBeam. Szerokość czaszy to 300mm, a zasięg to ponad 20 km. Dzięki wyposażeniu w wąską wiązkę jest odporny na zakłócenia, co przekłada się na wysoką wydajność pracy.


Funkcjonalnym systemem radiowym jest również model PBE-5AC-300. Charakteryzuje się korzystnym stosunkiem ceny do oferowanej jakości. Idealnie sprawdzi się w przypadku instalacji, gdzie wymagana jest maksymalna izolacja RF oraz wydajność. Odpowiednia budowa tego modelu umożliwia filtrowanie zakłóceń.


Wartym uwagi jest również access point NSM5 z linii NanoStation M. Urządzenie gwarantuje przesył danych na poziomie 150 Mbit/s. Model ten zyskał popularność dzięki połączeniu innowacyjnych technologii z solidną konstrukcją i elegancją.


 


Linia airFiber


Seria airFiber to nowoczesne, wysokiej jakości anteny bezprzewodowe. Umożliwiają przesyłanie danych na różne odległości. Dodatkowo, trwałe komponenty pozwalają na użytkowanie niektórych urządzeń na zewnątrz, bez obawy o uszkodzenia związane z negatywnymi skutkami czynników atmosferycznych. Wysoka odporność pozwala eksploatować produkty cały rok, niezależnie od czynników zewnętrznych. Ergonomiczny kształt oraz stabilność zasięgu to największe zalety tej serii, dlatego często jest ona wybierana przez dostawców Internetu czy firmy z branży IT.  


 


Unifi Video


Marka Ubiquiti oferuje również szeroki zakres rozwiązań z obszaru monitoringu. Urządzenia pozwalają na monitorowanie przestrzeni wewnątrz budynków oraz na zewnątrz. Każda z dostępnych modeli kamer charakteryzuje się wysoką jakością obrazu, płynnym oraz czytelnym obrazem. Jednym z modeli z tej serii jest kamera UVC-Micro. Gwarantuje wysoką jakość obrazu nagrywanego zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Kamera wyposażona jest w filtr podczerwieni, dzięki czemu zyskujemy możliwość rejestrowania obrazu w wysokiej rozdzielczości po zmroku. 


W ofercie marki Ubiquiti znajdziemy również urządzenie UVC NVR, czyli rejestrator video. Model ten posiada wbudowaną funkcję wykrywania ruchu, o których system informuje nas drogą e-mailową. UVC NVR jest gotowy po wyciągnięciu z pudełka, wystarczy podpiąć kamerę i skorzystać z konfiguratora.


Kolejnym modelem wartym uwagi jest UVC-G3, czyli kamera nagrywająca w rozdzielczości Full HD 1080p w 30kl/s. Trwałe komponenty sprawiają, że obudowa jest odporna na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Może być użytkowana zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. 


 


Moduły radiowe


W ofercie marki Ubiquiti znajdziemy również moduły radiowe, który umożliwia budowanie stacji bazowych o dużym zasiegu. Jednym z takich urządzeń jest XR2, pochodzący z serii Super Range. Model ten wyróżnia się wysoką czułością, złączem MMCX oraz szerokim zakresem temperatury pracy. Wyposażony jest w zaawanasowane zabezpieczenia antyprzepięciowe, co zapobiega powstawaniu awarii i przerw w pracy  urządzenia.


 


Edge Max


EdgeMax to seria routerów oraz switchy firmy Ubiquiti. W jej skład wchodzi model ERLite-3, czyli router o zaawansowanym działaniu. Posiada interfejs Ethernet LAN z transmisją przesyłania danych 10/100/1000 Mbit/s. Kompaktowy wygląd oraz brak wentylatora oferujący cichą pracę urządzenia to cechy, dzięki którym urządzenie stało się tak popularne.


Jednym z modeli routerów dostępnych w ofercie jest Ubiquiti AirRouter. Urządzenie stworzone zostało z myślą o segmencie SOHO, czyli Small Office/Home Office. Posiada pięć slotów Ethernet oraz jeden USB. Gwarantuje prędkość 150 Mbps oraz zasięg do 100m.


W serii EdgeMax znajdziemy również kable zasilające. Model PC-12 to kabel odporny na negatywne skutki czynników atmosferycznych tj. deszcz, śnieg, promieniowanie słoneczne. Zastosowanie trwałych komponentów pozwala na eksploatację produktu w temperaturze od -30 do 90 stopni Celsjusza. Długość kabla zasilającego to 305 metrów, a jego grubość to 12 AWG.


Firma Ubiquiti to z pewnością marka, której oferta punktów dostępowych i pozostałych urządzeń sieciowych jest ogromna. Jeżeli zależy Ci na rozwiązaniach ekonomicznych, energooszczędnych w połączeniu z niezawodnością pracy sieci z pewnością powinieneś wybrać któryś z opisywanych produktów Ubiquiti.Źródło: Artykuł partnerskicomments powered by Disqus
Zobacz również

Wyślij telefon i wymień szybkę iPhone’a 7 bez wizyty w salonie

Ulotki reklamowe - popularne narzędzie marketingowe

Najczęstsze usterki iPhone’a

Wirtualna centrala telefoniczna 3CX idealnym sposobem na poprawę komunikacji w firmie

Ciekawostki o książkach - mniej znana historia literatury

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc