Czwartek, 1 grudnia 2022 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Nowy tablet Samsunga ze skanerem tęczówki

Dodano: 2016-05-25 • dołącz do dyskusjiTagi: Samsung Mobile Biznes tablet Galaxy

Zapisz artykuł na później

Rozwijany w Indiach, Galaxy Tab Iris ma spełniać oczekiwania rządów i wielkich korporacji, poprzez odejście od tradycyjnego uwierzytelniania.

Ochrzczony mianem Galaxy Tab Iris, trafia właśnie na rynek indyjski. Tablet będzie wykorzystywał wbudowany podwójny skaner oka w celu uwierzytelnienia osoby poprzez zeskanowanie jej tęczówki. Produkt kierowany jest przede wszystkim do instytucji finansowych oraz innych organizacji, które szukają lepszych sposobów na potwierdzanie tożsamości użytkowników.

Tradycyjne hasła powoli dochodzą do lamusa. Ludzie często je zapominają a do tego nie zawsze są tak bezpieczne jak nam się wydaje. To doprowadziło do rozwoju technik biometrycznych które są prostsze i szybsze bo ograniczają się do szybkiego zeskanowania części naszego ciała. Wielu producentów komputerów, tabletów i smartfonów już dziś wykorzystują skanery linii papilarnych bo zapewniają one wyższy poziom bezpieczeństwa. Microsoft zastosował skanowanie tęczówki i linii papilarnych w systemie Windows 10. Technologie te jednak jeszcze trochę będą musiały poczekać zanim staną się powszechne na rynku.

Samsung uważa, że jego tablet sprawdzi się doskonale w takich dziedzinach życia jak bankowość, podatki, zdrowie czy edukacja. Za pomocą urządzenia użytkownicy mogą potwierdzić swoją tożsamość logując się do banku lub innych instytucji używając skanera rozpoznawania tęczówki.

Samsung Galaxy Iris posiada 7 calowy wyświetlacz z rozdzielczością 1024x600 pikseli, 5 megapikselowy tylny aparat a napędza go 4 rdzeniowy procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1,2 GHz. Oferujący łączność 3G tablet, wyposażono w 1,5 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć do 200GB za pomocą karty mikro SD. Iris działa pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop.

W Indiach tablet kosztuje 13499 rupii czyli w przeliczeniu ok. 200 USD. Na razie nie ma informacji kiedy urządzenie pojawi się na innych rynkach.comments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc