Wtorek, 5 lipca 2022 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Samsung wprowadzi smartfony z Windows Phone kosztem Androida. Czy to już pora na smartfony TizenOS?

Dodano: 2015-01-12 • dołącz do dyskusjiTagi: Samsung Windows Android TizenOS

Zapisz artykuł na później

Samsung już jakiś czas temu informował że zamierza zmniejszyć ilość produkowanych smartfonów. Teraz już wiemy że głównie będzie to dotyczyć smartfonów z Androidem. W ich miejsce natomiast pojawią się nowe urządzenia z Windows Phone - do takiej sytuacji przyczyniła się decyzja Microsoftu o udostępnieniu licencji swojego systemu za darmo na urządzenia o przekątnej do 9 cali.

Samsung jak dobrze wiemy powoli rozwija swój własny system TizenOS, który jest już m.in w smartTV - na dzień dzisiejszy nikt prócz Samsunga nie ma dostępu do tego systemu ale chyba powoli można wnioskować że Koreańczycy będą chcieli wprowadzić porządne telefony na tym systemie i tym samym zagrać Google na nosie. Jednak aby ten system zyskał przychylność użytkowników musi nas czymś zaskoczyć bo na dzień dzisjejszy w tak dużej ofercie różnorodnych urządzeń kupno smartfona z TizenOS jest raczej nieopłacalne - no chyba że ktoś lubi nowinki technologiczne i chce go wypróbować.

Na obecny moment Samsung ma w ofercie dwa smartfony z systemem Windows Phone są to Ativ S i Ativ SE. Modele te są już dość starawe ale nadal mogą zadowalać swoimi parametrami, choć szczerze jeżeli ktoś miałby kupić smartfona z WP to chyba najlepszym rozwiązaniem jest wybrać Lumie od Microsoftu (Nokii).

Nawet sam przedstawiciel Samsunga oświadczył że mają plan pilotażowy wprowadzenia urządzeń z Windowsem - być może tyczy się to także tabletów - i są chętni by wspierać rozwój platformy Windows Phone. Tak więc pozostaje nam czekać na pierwsze modele nowych urządzeń od Samsunga, i miejmy nadzieje że z wyglądu będą one się nieco różnic od urządzeń z Androidem.comments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc