Wtorek, 7 kwietnia 2020 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Sprawdzony producent mikrokontrolerów

Dodano: 2018-08-29 • dołącz do dyskusjiTagi:

Zapisz artykuł na później

Planując zakup mikrokontrolera warto przede wszystkim skupić się na ofercie znanych firm. Zapewni to odpowiednią jakość takiego mikrokomputera jednoukładowego, co przełoży się na bezproblemową pracę urządzenia, w którym zostanie on zastosowany.


Doświadczony producent mikrokontrolerów


Jedną z takich firm jest Microchip Technology Inc., która ma swoją siedzibę w USA i od wielu lat zajmuje się produkcją układów scalonych. W jej ofercie znajdują się również wzmacniacze operacyjne i pamięci, jednak to mikrokontrolery przyniosły jej największą popularność. Wiele osób uważa, że Mikrokontrolery MICROCHIP zapewniają najlepszą jakość przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. Dzięki temu jest to świetny wybór nie tylko dla profesjonalistów wykorzystujących je w pracy, ale również miłośników elektroniki, którzy opierają o nie swoje własne projekty.


Czym tak naprawdę jest mikrokontroler?


Zanim ktoś zdecyduje się na to, aby zamówić mikrokontrolery firmy microchip, warto aby najpierw poznał opis takiego rozwiązania. Mikrokontroler to pojedynczy układ scalony, który zawiera pamięć RAM, procesor i układy wyjścia oraz wejścia. Najczęściej taki mikrokomputer jednoukładowy wyposażony jest również w pamięć programu typu Flash lub ROM. Tego typu rozwiązania stosowane są z reguły w urządzeniach elektronicznych, które znajdują się praktycznie w każdym miejscu. Można je spotkać między innymi w biurach, szpitalach, warsztatach, na budowach a nawet w zabawkach. Jak widać jedynym ograniczeniem w stosowaniu mikrokontrolerów jest tak naprawdę wyobraźnia projektantów.


Różnice pomiędzy mikrokontrolerem a mikroprocesorem


Wiele osób myli mikrokontroler z mikroprocesorem, ale pomimo podobnego wylądu są to całkowicie inne rozwiązania. Asortyment oferowany przez firmę Microchip to w pełni autonomiczny system mikroprocesorowy. Dzięki temu podczas jego stosowania nie jest konieczne korzystanie z dodatkowych rozwiązań, jak miałoby to miejsce gdyby zamiast mikrokontrolera został zastosowany zwykły mikroprocesor.


Sklep z częściami elektrycznymi


Wysokiej jakości mikrokontrolery firmy microchip oraz inne przydatne części elektroniczne najwygodniej jest zamawiać w internetowej hurtowni elektronicznej. Klienci mogą tu na spokojnie sprawdzić szczegółową specyfikację każdego elementu, a dodatkowo składać zamówienia zarówno na małe ilości jak i wybrać dostawę większej ilości podzespołów. Wspomniana hurtownia elektroniczna realizuje wszystkie zamówienia, niezależnie od tego czy składa je firma czy osoba prywatna. Jednocześnie oferuje bardzo atrakcyjne ceny na cały swój asortyment.

undefined

comments powered by Disqus
Zobacz również

Ulotki reklamowe - popularne narzędzie marketingowe

Najczęstsze usterki iPhone’a

Wirtualna centrala telefoniczna 3CX idealnym sposobem na poprawę komunikacji w firmie

Ciekawostki o książkach - mniej znana historia literatury

Oryginalne ławki ogrodowe

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc