Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100518 Library:30120 in /home/virt100330/domains/genity.pl/public_html/include/database.php on line 15
Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją - GenITY technologie

Środa, 29 marca 2023 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Dodano: 2021-06-18 • dołącz do dyskusjiTagi:

Zapisz artykuł na później

Zakup laptopa poleasingowego jest bardzo dobrym pomysłem, bo dzięki takiemu zakupowi możemy realnie oszczędzić pieniądze i oszczędność będzie naprawdę bardzo duża. Laptopy poleasingowe mają w dodatku tę zaletę, że wolniej się starzeją.


Dlaczego laptopy poleasingowe dłużej pozostają sprawne?

Laptopy poleasingowe to laptopy, które były wcześniej użytkowane w firmach – zarówno dużych, jak i korporacjach. W takich firmach pracownicy nie pracują na własnym sprzęcie, tylko na sprzęcie pracodawcy, więc jak nietrudno zgadnąć, zwykle nie traktują go tak delikatnie, jak własne urządzenia. Producenci laptopów doskonale o tym wiedzą, więc do zastosowań biznesowych produkują sprzęty wysokiej klasy. Takie laptopy poleasingowe są wykonane z bardzo trwałych materiałów. Często mają wzmacniane aluminiowe, magnezowe lub węglowe konstrukcje (np. super nowoczesne laptopy z rodziny ThinkPad).

Takie urządzenia są testowane pod kątem wielu różnego rodzaju zagrożeń, w tym zachlapania, zapylenia, wstrząsów, upuszczenia i wielu innych. Tak wysoka odporność sprawia, że codzienne użytkowanie nie ma na te urządzenia najmniejszego negatywnego wpływu. Wręcz przeciwnie – laptopy te nawet po 2-3 latach użytkowania w ramach leasingu nie noszą znamion zniszczenia. Tak doskonałe konstrukcje sprawiają, że laptopy oferowane przez leasingowców mogą Ci służyć jeszcze przez kilka lat.

Drugim czynnikiem, który warunkuje wolniejsze starzenie się komputerów poleasingowych, jest fakt, że są one na bieżąco serwisowane. Serwisowaniem tych urządzeń przez cały czas ich eksploatacji zajmuje się leasingodawca, czyli firma, która udostępnia te laptopy w ramach leasingu. Taka firma przeprowadza zwykle coroczne serwisy, więc jakiekolwiek usterki są na bieżąco usuwane, a komputery testowany i czyszczone. Po zakończonym leasingu komputery polesingowe przechodzą bardzo dokładne serwisowanie, w ramach którego usuwa się wszystkie dane zgromadzone na dyskach, sprawdza laptopy poleasingowe pod kątem ewentualnego złośliwego oprogramowania i czyści je. Tak przygotowane laptopy są gotowe do ponownego użytkowania, a kupujący mają pewność, że ich urządzenia są bezpieczne.

Musisz wiedzieć, że prywatne laptopy użytkowane w domach nigdy nie są tak zadbane, jak laptopy poleasingowe. Zwykle właściciele takich urządzeń oddają je do serwisów dopiero wtedy, kiedy wykazują jakieś objawy uszkodzenia. Użytkownicy często nie pamiętają o tym, by czyścić te laptopy w środku i by nakładać co jakiś czas nowe pasty termoprzewodzące. To z kolei sprawia, że ich laptopy się „grzeją”, są mniej wydajne i znacznie szybciej się niszczą.Ile można zaoszczędzić na laptopie poleasingowym?

Wymienione wyżej informacje pokazują, że laptopy poleasingowe mogą działać naprawdę znacznie dłużej niż nowe urządzenia skonstruowane dla klientów prywatnych. Wszystko przez to, że laptopy dedykowane użytkownikom biznesowym są zdecydowanie lepszej jakości, a do ich wyprodukowania użyto o wiele lepszych materiałów konstrukcyjnych. Mimo tej lepszej jakości, laptopy z leasingu będą zdecydowanie tańsze. Jasne jest więc, że ci kupujący, którzy zdają sobie z tego sprawę, będą chcieli to wykorzystać na swoją korzyść i zdecydują się na to, by kupić takie właśnie urządzenia, zamiast tych nowych, które są droższe, ale wcale nie oznacza to, że są lepsze. Wręcz przeciwnie – nowe laptopy mogą mieć mniejszą wydajność i znacznie mniejszą trwałość od tych poleasingowych. Oszczędność może sięgać nawet 70% ceny. W większości przypadków jest to 50-60% ceny. Dzięki takiej oszczędności można kupić 2 komputery zamiast jednego.


Źródło: Artykuł partnerskicomments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Wyposażenie do biura - sprzęt niezbędny do sprawnej komunikacji

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc