Wtorek, 7 kwietnia 2020 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Dlaczego korzystanie z publicznych WIFI jest niebezpieczne?

Dodano: 2018-08-24 • dołącz do dyskusjiTagi: wifi bezpieczeństwo

Zapisz artykuł na później

Darmowe publiczne WiFi to usługa, którą można spotkać niemal wszędzie, w kawiarniach, restauracjach, na dworcach oraz w obiektach biznesowych. Publiczny hot-spot nie zawsze jednak jest bezpieczny!

Uważaj na otwarte i niezabezpieczone sieci Wi-Fi!
Prawie każdy, kto korzysta z publicznych, niezabezpieczonych sieci WiFi może paść ofiarą ataku hakera. Instytucje zajmujące się cyberbezpieczeństwem odradzają korzystanie z otwartych sieci WiFi w miejscach publicznych, zwłaszcza w celu wykonania czynności związanych z pracą lub finansami. Korzystając z darmowej sieci Wi-Fi, nigdy nie sprawdzaj stanu swojego konta bankowego, ani nie loguj się do ważnych pod kątem twojej pracy usług. Wystarczy chwila nieuwagi, by otworzyć furtkę dla cyberprzestępców i dać im dostęp do ważnych plików i danych, które mogą wykorzystać w szkodliwy i krzywdzący dla nas sposób.

Fikcyjne sieci Internet
Istnieją urządzenia, które są w stanie przekierować ruch sieciowy, a nawet stworzyć fikcyjne sieci o nazwach podobnych do publicznego WiFi, z którymi łączą się nieświadomi uczestnicy. Sieć, do której się logujesz na terenie kawiarni lub hotelu może wcale nie należeć do tego obiektu! Podłączając się do fikcyjnej sieci, dajesz jej właścicielowi cały pakiet informacji o sobie oraz możliwość oglądania Twoich rzeczywistych poczynań w sieci. Haker ma podgląd Twoich wyszukiwań w Google, wie, jakie miejsca ostatnio odwiedzałeś, jaki system operacyjny posiada Twoje urządzenie, czy było ostatnio aktualizowane (i jakie luki się z tym wiążą), może zdobyć Twoje zapisane hasła, przechwycić wysyłane wiadomości oraz numery kart kredytowych, a nawet uzyskać dostęp do kont bankowych!

Zwiększ bezpieczeństwo i wyposaż się we własny mobilny Internet!
Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z niezabezpieczoną siecią i włamaniami, warto stosować podwójne uwierzytelnianie, korzystać z VPN oraz zaopatrzyć się w swój własny, mobilny Internet. Z pomocą przychodzi tutaj XOXO WIFI i usługi: Internet USA, Internet Chiny, Internet Japonia oraz dla innych krajów. Przenośny router oferowany przez XOXO WIFI cechuje łatwa obsługa, wysokie bezpieczeństwo połączenia oraz dostęp do sieci z kilku urządzeń przenośnych (telefony, tablety, laptopy). Router XOXO WIFI to niezbędny sprzęt podczas zagranicznych podróży służbowych, można go wykorzystać do realizacji połączeń telefonicznych i prowadzenia wideokonferencji na terenie Europy, Azji, Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, a nawet na Karaibach i Wyspach Kanaryjskich! To sprytne, nowoczesne i tanie rozwiązanie technologiczne w sam raz dla Twojego biznesu!

Źródło: Artykuł partnerskicomments powered by Disqus
Zobacz również

Ulotki reklamowe - popularne narzędzie marketingowe

Najczęstsze usterki iPhone’a

Wirtualna centrala telefoniczna 3CX idealnym sposobem na poprawę komunikacji w firmie

Ciekawostki o książkach - mniej znana historia literatury

Oryginalne ławki ogrodowe

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc