Niedziela, 14 sierpnia 2022 News Czarna lista Wydarzenia Mobile Pobierz na Windows PhoneMobile Kontakt

Zaloguj się Zarejestruj się


Czy Xiaomi może stać się liderem rynku smartfonów?

Dodano: 2014-11-23 • dołącz do dyskusjiTagi: Xiaomi Apple Samsung

Zapisz artykuł na później

Choć nie funkcjonuje na terenie całego świata jak konkurencja to firma ta może pochwalić się nie lada wyczynem. Mowa tu oczywiście o firmie Xiaomi, która m.in zajmuje się produkcją świetnych smartfonów i co więcej jest już nr 3 wśród producentów tych urządzeń na całym świecie - jest czego pogratulować.

Jeszcze kilka lat temu gdy Xiaomi powstawało mało kto by powiedział że ta firma dojdzie na tak wysoki szczebel światowy i będzie konkurować z takimi producentami jak Apple, Samsung czy SONY.
Obecnie przed Xiaomi stoją tylko przeciwnicy w postaci Samsunga oraz Apple - niestety odległość ta jest jeszcze bardzo duża.

Mimo to optymistycznie do tego podchodzi CEO Xiaomi mówiąc

myślę, że trzy lata temu nikt nie pomyślał o Xiaomi, gdy wprowadzało swój pierwszy telefon, że stanie się trzecim co do wielkości graczem na rynku. Indie stały się naszym największym rynkiem (poza Chinami). W ciągu 5 lub 10 lat mamy szansę stać się numerem jeden wśród producentów smartfonów.


Jak widać z pewnością te słowa nie zostały wypowiedziane na próżno i bitwa o miejsce nr1 będzie bardzo zacięta. Patrząc jednak analitycznie Xiaomi może śmiało w ciągu kilku lat wyprzedzić Samsunga, który ostatnio nie notuje tak dobrych wyników sprzedaży a warto zwrócić uwagę że w przyszłym roku firma ta ma zwolnić produkcję smartfonów aż o 30% - tak więc cel może jest bliżej niż się wydaje. Inaczej niestety jest w przypadku konkurencji z Apple, które z roku na rok notuje coraz lepsze wyniki sprzedaży swoich iPhone-ów - a przy takim wzroście dogonienie Apple staje się praktycznie nie możliwe.

A Wy jak sądzicie czy Xiaomi ma szanse przebić się jeszcze wyżej niż dotychczas?comments powered by Disqus
Zobacz również

Jak dobrze i sprawnie anonimizować dane zgodnie z RODO?

Organizacja pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze

Laptopy poleasingowe wolniej się starzeją

Czy bidet jest przydatny?

Samochody zdalnie sterowane - najlepsza zabawka dla dziecka

Copyright © 2013-2015 GenITY Network. All rights reserved O GenITY Regulamin Prywatność

PLPolski Pomoc